اولین کتاب سال گرافیک مذهبی در حوزه هنری رونمایی می شود

به گزارش مجله جغتای، نمایشگاه آثار برگزیده و مراسم رونمایی از اولین کتاب سال گرافیک مذهبی در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

اولین کتاب سال گرافیک مذهبی در حوزه هنری رونمایی می شود

به گزارش باشگاه مجله جغتای پویا به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، اولین کتاب سال گرافیک مذهبی در قطع رحلی کوچک و با مقالاتی از سیدعلی میرفتاح، دکتر محمد خزائی و علی وزیریان به صورت چهاررنگ و در 162 صفحه توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد. به دنبال فراخوان آثار اولین کتاب گرافیک مذهبی در زمینه طراحی پوستر، بروشور، نشانه و لوگوتایپ، صفحه آرایی و طراحی جلد کتاب و نشریات که سال 96 زیر نظر علی وزیریان و از سوی مرکز تجسمی حوزه هنری اعلام شد، هنرمندانی از سراسر کشور نسبت به ارسال آثارشان، متناسب با موضوع فراخوان، بای انتشار در این کتاب اقدام کردند که پس از سرانجام مهلت فراخوان، آثاری از 102 هنرمند برای انتشار در اولین کتاب سال گرافیک مذهبی انتخاب شد و در نهایت کتاب مذکور در اوایل سال جاری منتشر شد.

در قسمتی از یادداشت ابتدایی این کتاب آمده است: مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری قصد دارد این کتاب را به منظور معرفی طراحان آثار دینی و گسترش این نوع از فرهنگ بصری نوین، ان شاءالله هر ساله و یا هر دوسال یکبار به صورت مستمر منتشر کند. در انتخاب آثار این کتاب سعی شده بیش از هر چیز ملاحظات هنری و حرفه ای مدنظر باشد تا دسته بندی های رایجی که معمولا حاصلش موجب افتراق است. از این منظر ممکن است آثاری از طراحان غیرمذهبی نیز در این مجموعه به چشم آید که آن را بر اساس فطرت خداجویشان خلق کرده اند.

از جمله هنرمندانی که شاهد آثار گرافیک مذهبی آن ها در این کتاب هستیم، می توان به ابوالفضل آقایی، احمد قلی زاده، پدرام فرخ نیا، حمید عجمی، سعید عجمی، سیدحسن موسی زاده، سیدعلی میرفتاح، سید حمید شریفی، آزاده قربانی، محمد فراهانی، حامد مغروری، رضا منجزی، زینب ربانی خواه، علیرضا حصارکی، مرتضی اسدی، مسعود نجابتی، مهدی حاجی محمدی فریمانی، محمدرضا دوست محمدی، سمیه نیکزاد، حسین یوزباشی، پروین جوادی پور، کوروش پارسانژاد، محمدحسین مویدی، محمد خزائی و محمد صابر شیخ رضایی در کنار آثار جمعی دیگر از هنرمندان پیشکسوت و جوان اشاره کرد.

افتتاح نمایشگاه آثار منتخب و رونمایی از اولین کتاب سال گرافیک مذهبی با حضور هنرمندان صاحب اثر روز دوشنبه 15 مردادماه، ساعت 11 صبح، در گالری عالی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 208

به "اولین کتاب سال گرافیک مذهبی در حوزه هنری رونمایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین کتاب سال گرافیک مذهبی در حوزه هنری رونمایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید