تظاهرات آمریکایی ها بدلیل رفتار خشن پلیس با دختر 9 ساله

به گزارش مجله جغتای، معترضان آمریکایی در واکنش به استفاده افسران پلیس شهر راچستر ایالت نیویورک از دستبند و گاز فلفل برای دختر 9 ساله، تظاهرات بر پا کردند و شعار هایی علیه خشونت پلیس آمریکا سردادند.

تظاهرات آمریکایی ها بدلیل رفتار خشن پلیس با دختر 9 ساله

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انتشار کلیپ ویدئویی از جدیدترین رفتار خشن پلیس راچستر ایالت نیویورک در استفاده از دستبند و گاز فلفل برای یک دختربچه 9 ساله، بار دیگر خشم معترضان آمریکایی از رفتارهای خشونت بار پلیس آمریکا را برانگیخت.

بنا بر گزارش شبکه روسی راشاتودی، معترضان آمریکایی با برگزاری تظاهرات در شهر راچستر، موانع پلیس را از مقابل راه خود برداشتند و اداره پلیس این شهر را محاصره کردند.

معترضان آمریکایی روز گذشته (دوشنبه) با سردادن شعارهایی علیه استفاده بیش از حد پلیس این کشور از خشونت، خواهان مجازات وی شدند.

در پی تشدید اعتراضات به جدیدترین اقدام تهاجمی پلیس آمریکا، اداره پلیس راچستر، افسری را که از گاز فلفل برای دختربچه 9 ساله استفاده نموده بود، از ادامه فعالیت معلق کرد.

تصاویر ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، معترضان آمریکایی را در حال راهپیمایی و همچنین از میان برداشتن نرده هایی نشان می دهد که در مقابل پارکینگ اداره پلیس راچستر قرار داده شده است.

معترضان آمریکایی در هوای سرد و برفی به سمت اداره پلیس حرکت می نمایند، شعار تا عدالت نباشد، صلح برقرار نخواهد شد و جان سیاهپوستان اهمیت دارد سرمی دهند.

نیروهای پلیس پس از ورود معترضان به محوطه پارکینگ اداره پلیس از پشت بلندگو اعلام می نمایند: این جا اداره پلیس راچستر است لطفاً فوراً محوطه را ترک کنید.

کنشگران حامی حقوق سیاهپوستان در محل برگزار یاعتراضات بلندگوهایی را نصب نموده بودند و خواهان اجرای عدالت و اخراج افسران پلیسی شدند که از اسپری فلفل برای دختر 9 ساله استفاده کردند.

در جریان اعتراضات علیه خشونت پلیس آمریکا، لاولی وارن شهردار راچستر با صدور بیانیه ای گفت که دست کم بعضی از افسرانی که در حادثه دلخراش علیه کودک 9 ساله دخیل بودند، از کار معلق شدند تا تحقیقات در این خصوص تکمیل گردد.

گزارش ها حاکی از آن است که 9 افسر پلیس در حین واقعه دستبند زدن پلیس به دختر 9 ساله و پاشیدن گاز فلفل به سمت وی، حضور داشتند.

روز گذشته یک کلیپ ویدئویی ضبط شده به وسیله دوربین نصب شده بر روی لباس پلیس راچستر نیویورک که حدود یک دقیقه بود، منتشر شد که یک دختر 9 ساله آشفته را در حالیکه دستبند به دست در جایگاه عقب خودروی پلیس نشسته بود، نشان می داد و افسران پلیس نیز کوشش می کردند با تحت فشار گذاشتن وی، این دختر را آرام نمایند.

طبق آنچه در این کلیپ ویدئویی نشان داده می گردد، یکی از افسران پلیس زن در حین آنکه دختر به شدت گریه می نماید، او را تهدید به استفاده از گاز فلفل می نماید و دقایقی بعد تهدید خود را عملی می نماید.

پلیس مدعی است که با تماس تلفنی خانواده دختر به محل مراجعه می نمایند و استفاده از دستبند برای تأمین امنیت خود دختر 9 ساله بوده است و خانواده اش چنین درخواستی را مطرح نموده اند.

علیرغم آنکه این دختر 9 ساله هم اکنون آزاد شده و در کنار خانواده اش است اما انتشار این کلیپ ویدئویی مجدداً خشم مردم راچستر را برانگیخت.

پیش از این نیز مردم راچستر از اقدام وحشیانه پلیس این شهر در به قتل رساندن دانیل پرود شهروند 41 ساله سیاهپوست به خشم آمده بودند.

در شهریور ماه سال جاری، ویدئویی از خشونت پلیس آمریکا علیه دانیل پرود شهروند 41 ساله سیاهپوست آمریکایی در شهر راچستر و قتل او منتشر شد.

در ویدئویی که خانواده او منتشر کردند، گروهی از افسران پلیس کلاهی را روی سر این فرد که به دلیل برهنه بودن کاملاً بی دفاع بوده می کشند و بعد صورت او را به مدت دو دقیقه روی کف خیابان فشار می دهند و در نهایت منجر به مرگ وی می شوند.

قتل نژادپرستانه دانیل پرود در شرایطی صورت گرفت که از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام پلیس مینیاپولیس ایالت مینه سوتا در قتل جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست به وسیله فشردن زانو بر روی گردنش به مدت 9 دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا و تبعیض های نژادپرستانه از شهر مینیاپولیس شروع شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر سرایت نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 703

به "تظاهرات آمریکایی ها بدلیل رفتار خشن پلیس با دختر 9 ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات آمریکایی ها بدلیل رفتار خشن پلیس با دختر 9 ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید