توزیع داروهای بهبوددهنده بیماران کرونا فقط در بیمارستان ها

به گزارش مجله جغتای، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه داروهای بهبود دهنده بیماران کرونایی فقط در بیمارستانها توزیع می شود، گفت: داروهای خارج از بیمارستانها مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

توزیع داروهای بهبوددهنده بیماران کرونا فقط در بیمارستان ها

به گزارش خبرنگاران، فاطمه فتحی در گفتگو با فارس درباره توزیع داروی بهبود دهنده بیماران کرونا و پوشش بیمه ای آن، گفت: این داروها فقط توزیع بیمارستانی دارد و آنچه در سطح بازار دیده می شود، قاچاق و غیر مجاز است و مورد تأیید وزارت بهداشت نیست.

وی ادامه داد:قسمت زیادی از داروهای رمدسیور و فاویپراویر به صورت رایگان بین بیمارستان های دولتی توزیع شده است و قسمتی از این داروها دارای قیمت است و تا به امروز بیمه نیز هزینه ای از این داروها را تقبل نکرده است، اما بیماران کرونایی به صورت رایگان دریافت می کنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران تأکید کرد: داروهای در سطح بازار که خارج از پروتکل درمانی که اعلام شده است و توسط افراد تهیه می شوند غیر مجاز است. گروه سه نفره ای از پزشکان متخصص عفونی برای نظارت بر مصرف داروی بیماران کرونایی در بیمارستانها مشخص شده و نظارت لازم را دارند.

فتحی درباره تهیه ماسک در داروخانه ها، بیان داشت: به دلیل اینکه هنوز نیاز مراکز درمانی به ماسک مرتفع نشده است، توزیع ماسک در داروخانه ها را به صورت رسمی نداریم؛ چراکه هنوز بیمارستانها به سختی ماسک تهیه می کنند اما وزارت صنعت، معدن و تجارت قول داده است تا در روزهای آینده ماسک را تامین کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 372

به "توزیع داروهای بهبوددهنده بیماران کرونا فقط در بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع داروهای بهبوددهنده بیماران کرونا فقط در بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید