خبرنگاران مولایی: به دنیای قهرمانی باز می گردم

به گزارش مجله جغتای، تهران- خبرنگاران- داستان زندگی ملی پوش فوق سنگین وزنه برداری ایران با تراژدی پیوند خورده است، اتفاقی که بهادر مولایی آن را ناشی از تصمیم چند نفر آدم خاص می داند. او می گوید: تصمیم دارم که به دنیای قهرمانی بازگردم.

خبرنگاران مولایی: به دنیای قهرمانی باز می گردم

تراژدی زندگی ورزشی بهادر مولایی از زمانی رقم خورد که وی یکی از مسافران المپیک 2016 ریو بود اما در آخرین لحظه با رای کمیته فنی فدراسیون وزنه برداری از پرواز برزیل پیاده شد و در نهایت قدم در جاده ای گذاشت که فرمان زندگی را برخلاف امیالش چرخاند. ناامیدی مولایی در جهت این جاده تصادف وحشتناکی برای او رقم زد که زندگی ورزشی این قهرمان را در سن 26 سالگی تحت تاثیر قرار داد.

هر چند که نزدیک به چهار سال از آن اتفاق می گذرد اما مولایی از تصمیم کمیته فنی وزنه برداری به عنوان یک اتفاق تلخ یاد می نماید و آن را ناشی از نظرات شخصی می داند. او بر این باور است نظراتی مانع حضورش در المپیک شد شخصی بود و هیچ ارتباطی به مسائل فنی نداشت.

متن کامل مصاحبه نایب قهرمان سابق وزنه برداری دنیا با خبرنگار خبرنگاران در زیر آمده است؛

در تمام رده های سنی وزنه زدم

از سن 9 سالگی گام در دنیای مبارزه با فولاد سرد گذاشتم و با کسب عنوان در مسابقات داخلی صاحب پیراهن تیم ملی شدم. من در تمام رده های سنی وزنه زدم و عنوان کسب کردم. مسابقات نوجوان، جوانان، عظیم سالان و دانشجویان دنیا و آسیا تورنمنت هایی بودند که در آن حضور پیدا کردم و توانستم مدال کسب کنم. من عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی دنیا در رده سنی عظیم سالان دارم. عنوانی که در آن موقع کسی تصور نمی کرد به دست بیاورم اما در مسابقات دنیای ... با مربیگری کوروش باقری به آن رسیدم. در اولین مسابقه ای که در رده سنی عظیم سالان شرکت کردم قهرمانی آسیا بود که بهداد سلیمی عنوان قهرمانی را کسب کرد و من نایب قهرمان شد.

باقری بهترین مربی من است

اگر بخواهم از پیشکسوتان و مربیان عظیم وزنه برداری که با آنان کار کردم نام ببرم باید اذعان کنم که کوروش باقری بهترین مربی من در وزنه برداری بود و پس از او سیدمهدی پانزوان قرار گرفته است. همچنین در کنار این 2 مربی حسین توکلی یکی از بهترین مربیان بوده است که زیر نظر او به تمرین پرداختم.

مسابقات المپیک رویای من بود

دوست داشتم که در تورنمنت عظیمی مانند المپیک حضور داشته باشم اما متاسفانه قربانی رای کادر فنی شدم. قرار بود از بین من و محمدرضا براری یک نفر خط بخورد. با وجود آمادگی که داشتم و کادر فنی نیز از این آمادگی مطلع بود براری با 14 رای ماندگار شد علی هاشمی 10 رای کسب کرد و من تنها چهار رای برای اعزام به ریو 2016 کسب کردم و این موجب شد تا با وجود آمادگی از کاروان اعزامی به برزیل جا بمانم.

تصمیم فنی نبود

هنوز بر این باورم که تصمیم برای خط خوردن من از سوی فدراسیون فنی نبود بلکه سوگیری شخصی بود. پیش از جلسه کمیته فنی تمام مقدمات اعزامم به برزیل آماده شده بود و حتی حق وحقوق المپیکی می گرفتم اما متاسفانه در آن روز اتفاقی افتاد که هم زندگی شخصی و هم ورزشیم را تحت تاثیر قرار داد. از بانیان آن اتفاق هیچ گاه نمی گذرم. تمام کسانی که من با آنان کار کردم می دانند که مولایی اگر در تمرین 80 درصد آماده باشد در مسابقه به 100 درصد می رسد.

پس از تصادف کسی سراغی از من نگرفت

از اردوی تیم ملی خط خوردم و به همراه چند نفر از بستگان باروحیه ای داغان به سمت شمال رفتم اما تقدیر من تصادفی بود که زندگی ام را به هم ریخت. در این تصادف یکی از بستگان را از دست دادم و خودم آسیب جدی دیدم که پس از چهار سال هنوز آثار آن به همراهم است. پس از این تصادف کسی سراغی از من نگرفت. به خاطر مصاحبه ای که انجام دادم حتی فدراسیون حکم انضباتی برایم صادر کرد که با وساطت امام آدینه و فرماندار محترم شهرستان بابلسر ختم به خیر شد.

انوشیروانی مقصر خط خوردنم نبود

اگر بخواهم نقش کادر فنی را در خط خوردنم موردبررسی قرار دهم باید بگویم سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی در این اتفاق 10 درصد نقش داشت و فدراسیون 90 درصد. انوشیروانی متاسفانه آن گونه که باید از من دفاع نکرد.

با علی مرادی همکاری ندارم

شرایط کنونی فدراسیون به گونه ای نیست که با آن همکاری داشته باشم. پس از تصادف قول هایی در زمینه به کارگیری در فدراسیون وزنه برداری به من داده شد اما هیچ کدام عملی نکردند. باید بگویم شرایط فدراسیون برای همکاری من مهیا نیست.

تصمیم به بازگشت دارم

فعلا در حال مربیگری در بخش زنان و مردان هستم. با توجه به سن و سالم تصمیم دارم دوباره به دنیای قهرمانی برگردم هر چند که این کار سخت است اما تمام کوشش خود را به کارخواهم گرفت. به احتمال 90 درصد این تصمیم عملی می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 195

به "خبرنگاران مولایی: به دنیای قهرمانی باز می گردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مولایی: به دنیای قهرمانی باز می گردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید