خبرنگاران نصب مستقیم پمپ روی کنتور آب خلاف قانون است

به گزارش مجله جغتای، خرم آباد - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: برخی مشترکین به صورت مستقیم اقدام به نصب پمپ روی کنتور و یا شبکه توزیع آب می کنند که خلاف قانون بوده و با این افراد برخورد می شود.

خبرنگاران نصب مستقیم پمپ روی کنتور آب خلاف قانون است

حمیدرضا کروموند روز دوشنبه به رسانه ها گفت: هر مشترکی که به دلیل افت فشار شبکه نیازمند استفاده از پمپ برای تقویت فشار آب داخل ساختمان باشد می بایست بین پمپ و کنتور از مخزن ذخیره آب استفاده کند.

وی ادامه داد: طبق آیین نامه عملیاتی و شرایط عمومی تعرفه های آب و فاضلاب کشور در مواردیکه در شبکه افت فشار و یا کمبود آب وجود دارد مشترک اجازه نصب پمپ بر روی شبکه آب شهری به طور مستقیم را نخواهد داشت و در صورت تخلف، شرکت نسبت به قطع انشعاب آب تا برچیدن پمپ اقدام خواهد کرد.

وی به مسائل ناشی از نصب مستقیم پمپ برروی شبکه آب اشاره کرد و گفت: این اقدام باعث نشان دادن مصرف غیر واقعی بر روی کنتور آب و تحمیل آب بهای بسیار بیشتر از مقدار واقعی مصرف به مشترکین می شود.

کرموند بیان نمود: همچنین ایجاد فشار منفی ناشی از کارکرد تعداد زیادی پمپ های خانگی بر روی شبکه آب شهر موجب مکیده شدن آب سطحی آلوده به فاضلاب خانگی در نقاطی می شوند که شبکه آب شهری دارای شکستگی و یا دارای نشتی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: مشترکین ضمن رعایت الگوی مصرف درفصل گرما در صورت مشاهده هرگونه شکستگی یا وجود انشعابات غیرمجاز و نصب پمپ بدون مخزن بر روی شبکه آب به مرکز ارتباط مردمی 122این شرکت که بصورت 24ساعته اماده پاسخگویی می باشد اطلاع داده تا همکاران در اسرع وقت رسیدگی نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 361

به "خبرنگاران نصب مستقیم پمپ روی کنتور آب خلاف قانون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نصب مستقیم پمپ روی کنتور آب خلاف قانون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید