اخبار اقتصادی

درخشش قیمت نفت در هفته طوفانی

قیمت نفت در معاملات روز آدینه پس از عبور طوفان لارا از منطقه گلف کاست و مصون ماندن پالایشگاهها از آسیب گسترده، با کاهش بسته شد اما پیروز شد رشد هفتگی ثبت کند.

23 مهر 1399

پیش بینی 10 ساله از صنعت خودرو ایران

به گزارش خبرنگاران، موسسه فیچ در جدیدترین گزارش خود از صنعت خودروی ایران به بررسی چشم انداز 10 ساله این صنعت پرداخته است.

20 مهر 1399

تظاهرات ضدبی عدالتی نشانه ورود آمریکا به دوران گذار است

به اعتقاد دو تن از اساتید دانشگاه تهران تغییرات دموگرافیک نژادی در آمریکا و گسترش حرکت اجتماعی مبارزه با بی عدالتی باعث شده است که درصد قابل توجهی از سفیدپوستان بیش از پیش احساس خطر کنند.

18 مهر 1399

دولت کانادا یک دهه از حضور جنایتکار جنگی لیبریایی در انتاریو آگاه بود ولی اقدامی نکرد

پیش از اینکه مردی اهل لیبریا که متهم به ارتکاب جرایم جنگی شده بود در یک حادثه خانگی خشونت وار در لندن استان انتاریو جان خود را از دست بدهد، مسئولان کانادایی حداقل به مدت یک دهه می دانستند که او زنده و صحیح و سالم است و آزاد در کشور زندگی می نماید.

17 مهر 1399

3 هزار و 800 ملک متعلق به شهرداری تهران در دست کیست؟

ماجرای پس دریافت املاک متعلق به نهاد های عمومی که در دست افراد یا برخی نهاد های خاص قرار گرفته است و آن ها را پس نمی دهند، بار دیگر خبرساز شده است.

17 مهر 1399

چرا نباید به وام 400 میلیونی مسکن جوانان دل بست؟

آینده نگری همواره نمی تواند به سود شما تمام گردد. حداقل صندوق پس انداز مسکن جوانان می تواند این اصل را زیر سوال ببرد. شاید 400 میلیون تومان در حال حاضر رقم قابل توجهی باشد و نصف سرمایه لازم برای خرید یک واحد مسکونی در تهران و کل سرمایه لازم در شهرستان ها...

14 مهر 1399

ورود وزیر خارجه عراق به واشنگتن، الکاظمی پس از آمریکا به اردن می رود

همزمان با ورود وزیر خارجه عراق به واشنگتن، سخنگوی الکاظمی اعلام نمود نخست وزیر عراق پس از سفر به واشنگتن به اردن خواهد رفت.

14 مهر 1399

توزیع داروهای بهبوددهنده بیماران کرونا فقط در بیمارستان ها

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه داروهای بهبود دهنده بیماران کرونایی فقط در بیمارستانها توزیع می شود، گفت: داروهای خارج از بیمارستانها مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

13 مهر 1399

تبعید خودخواسته پادشاه پیشین اسپانیا به امارات رسما تایید شد

خاندان سلطنتی اسپانیا تبعید خودخوانده پادشاه پیشین این کشور به امارات متحده عربی را رسما تایید کرد.

13 مهر 1399

موسوی خبر لغو موقت بخشی از تحریم ها را رد کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خبر منتشر شده مبنی بر لغو موقت بخشی از تحریم ها را رد کرد و این قبیل اظهارات را خبرسازی های غیرواقعی خواند.

10 مهر 1399

خبرنگاران نصب مستقیم پمپ روی کنتور آب خلاف قانون است

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: برخی مشترکین به صورت مستقیم اقدام به نصب پمپ روی کنتور و یا شبکه توزیع آب می کنند که خلاف قانون بوده و با این افراد برخورد می شود.

8 مهر 1399

قرعه کشی دومین مرحله فروش فوق العاده ایران خودرو انجام شد

به گزارش خبرنگاران، بعدازظهر امروز (12 مردادماه) مراسم قرعه کشی دومین مرحله فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو که ثبت نام آن از 9 مردادماه به مدت سه روز (9 الی 11 مردادماه) با عرضه پنج محصول شامل پژو 206 صندوق دار، پژو پارس، پژو206 تیپ 5، دنا و سمند ال ایکس و...

8 مهر 1399

آغاز سال تحصیلی از نیمه شهریور، تقریبا قطعی است

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اطلاع داد که آغاز سال تحصیلی از نیمه شهریور، تقریبا قطعی است خانواده ها مطمئن باشند سناریو ها با اولویت سلامت دانش آموزان و عدم قطع چرخه آموزش است.

4 مهر 1399

مقایسه سفر با هواپیما و دیگر روش های سفر

اینکه چگونه و با چه وسیله ای سفر کنیم، به ظاهر نباید در مقایسه با مقصد سفر یا طول سفر اهمیت زیادی داشته باشد. اما در عمل می بینیم که بخش بزرگی از بودجه هر سفر بابت هزینه های حمل و نقل مصرف می شود و بخشی از زمان سفر هم در درون وسایل نقلیه و در حال جا به جایی...

1 مهر 1399

خانه های خالی که با اخذ مالیات پُر می شوند!

تحلیلگران بخش های مسکن و مالیات، برآورد های مثبت و منفی بسیاری درباره تبعات اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی دارند.

31 شهریور 1399

آمریکا توسل به یگان های شبه نظامی برای سرکوب معترضان را تائید کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا وابسته به وزارت امنیت داخلی، تائید کرد که از اعضای سه یگان شبه نظامی برای کمک به نیروهای فدرالی که قصد سرکوب معترضان پورتلندی را داشتند؛ استفاده کرده است.

25 شهریور 1399

ژاپنی ها جای هواوی در انگلیس را می گیرند

با کنار گذاشته شدن شرکت مخابراتی هواوی چین توسط دولت انگلستان از طرح توسعه شبکه اینترنت 5 جی این کشور، اکنون رسانه های ژاپنی از همکاری دو شرکت این کشور با لندن در این زمینه خبر می دهند.

24 شهریور 1399

خلاقانه ترین و زیباترین تبلیغات اتوبوسی

تبلیغ های خوب علاوه بر اینکه باعث افزایش اعتبار برند و فروش بیشتر آن می شوند، گاهی یک حس نشاط هم در بیننده ایجاد می نمایند.

21 شهریور 1399

استفاده ولوو از فناوری ویمو برای ساخت تاکسی های خودران الکتریکی

شرکت ولوو بیان نمود شرکت ویمو که در زمینه خودروهای خودران فعالیت دارد، شریک خودروهای خودران سطح 4 (L4) گروه خودروسازی ولوو خواهد بود.

19 شهریور 1399

معترضان لبنانی در برابر سفارت آمریکا در بیروت تجمع کردند

شماری از مردم لبنان در اعتراض به دخالت های آمریکا در امور لبنان، در برابر ساختمان سفارت آمریکا در بیروت تجمع کردند.

18 شهریور 1399
تعداد: (110)