اخبار اقتصادی

شورای امنیت به محکوم کردن خشونت علیه معترضان در میانمار بسنده کرد

شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا، اما با لحنی نه چندان تند اعمال خشونت حکومت نظامی میانمار علیه معترضان در این کشور را محکوم کرد. چین که از حق وتو برخوردار است، مانع از آن شد که لحن این بیانیه تندتر فرمول بندی گردد.

27 فروردین 1400

خبرنگاران واکنش انگلیس به تحریم های چین

لندن - خبرنگاران - وزیر امور خارجه انگلیس به تحریم های اخیر چین علیه لندن واکنش نشان داد و باردیگر این کشور را به نقض حقوق بشر متهم و ادعا کرد که پکن کوشش می نماید منتقدانش را ساکت کند.

25 فروردین 1400

تهدید هند به تحریم از سوی آمریکا

خبرنگاران : در پی امضای قرارداد 5 میلیارد و 43 میلیون دلاری خرید سامانه دفاع موشکی روسی اس - 400 توسط هند، سناتور باب منندز رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا آمریکا به همراه بیست سناتور دیگر، از لوید آستین وزیر دفاع این کشور خواسته...

24 فروردین 1400

گردشگران خارجی را با قیمت های مناسب به ایران برمی گردانیم

ایسنا/ براساس سخنان رئیس جامعه تورگردانان ایران، گردشگران خارجی را با قیمت های مناسب به ایران برمی گردانیم.

21 فروردین 1400

آمریکا محدودیت تردد دیپلماتهای ایران در نیویورک را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه NDTV، ایالات متحده آمریکا روز پنج شنبه با ادعای کوشش برای کاستن از تنش ها خاطرنشان کرد که محدودیت های سخت و بی رحمانه ای که دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا علیه تردد دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران در شهر نیویورک،...

19 فروردین 1400

تأیید صلاحیت 290 عضو هیأت علمی فناور در دانشگاه آزاد

خبرگزاری خبرنگاران- در نخستین جلسه شورای راهبری کمیته اجرایی آیین نامه حمایت از اعضای هیأت علمی فناور، صلاحیت 290 عضو هیأت علمی فناور دانشگاه آزاد اسلامی تأیید شد.

19 فروردین 1400

سرمای کرونا و سرمای تحریم امروز در آستانه زوال است خبرنگاران

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در مراسم نوروز 1400 گفت: سرمای کرونا و سرمای تحریم امروز در آستانه زوال است.

17 فروردین 1400

گارد سنگین حفاظتی جهانگیری برای رسانه ها، ورود خبرنگاران ممنوع! خبرنگاران

سفر معاون اول رئیس جمهوری به یزد حاشیه هایی برای خبرنگاران به دنبال داشت و روز سخت کاری برای آنها رقم زد، روزی که از ابتدا با گارد سنگین حفاظتی جهانگیری در مقابل خبرنگاران شروع شد.

16 فروردین 1400

دیوان لاهه: صلاحیت رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا را داریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، دادگاه عالی سازمان ملل مستقر در لاهه هلند (دیوان بین المللی دادگستری) (ICJ) هم اکنون با رد مخالفت واشنگتن، رای خود را درباره اینکه آیا صلاحیت دارد به شکایت ایران از آمریکا در مورد اقدام واشنگتن در اعمال تحریم علیه ایران،...

13 فروردین 1400

لبنان، ملاقات حریری با لاوروف در ابوظبی و احتمال سفر هیئتی از روسیه به بیروت

منابع از ملاقات سعد حریری و وزیر امور خارجه روسیه در ابوظبی و نیز احتمال سفر هیئتی از مسکو به بیروت برای آنالیز شرایط آوارگان سوری در لبنان و بازگشت امن آنها به کشورشان خبر دادند.

8 فروردین 1400

آذری جهرمی: با مصوبه مجلس، ترافیک رایگان شبکه دانش آموزی شاد پولی می شود آذری جهرمی: با مصوبه مجلس، ترافیک رایگان شبکه دانش آموزی شاد پولی می شود

وزیر ارتباطات گفت: مجلس با مصوبه خود دولت را مکلف کرده بابت ترافیک مصرفی در شبکه دانش آموزی شاد از مردم پول بگیرد، این در حالی است که دولت پیش از این ترافیک شاد برای آموزش مجازی را رایگان اعلام کرده بود.

7 فروردین 1400

(ویدئو) استفراغ نهنگ عنبر ماهیگیران یمنی را میلیونر کرد!

چند ماهیگیر خوش شانس یمنی پس از یافتن لاشه یک نهنگ عنبر که در بدنش حاوی ماده عنبر بود یک شبه میلیونر شدند.

5 فروردین 1400

عواملی که باعث بروز عوارض بیماری دیابت می گردد

یافته های یک مطالعه نشان داد که شانس ابتلا به عوارض دیابت؛ با محل سکونت، تحصیلات، فعالیت بدنی، فشار خون سیستولیک بالا، لیپوپروتئین با چگالی پایین (LDL) و هموگلوبین گلیکولیزه (HbA1C) مرتبط است.

4 فروردین 1400

مدیریت هوشمند کسب و کار را به سنا بسپار

در زمانه ای که ما زندگی می کنیم بسیاری از کسب و کارها تغییرات گسترده ای داشته اند؛ تغییراتی که فرآیند برخی از مشاغل را به کل عوض کرده است و فضای جدیدی برای ثبت و آماده سازی گزارش های کاری و پیگیری فرایند اجرایی پدید آورده است. در این دوره، بسیاری از کاغذبازی...

4 فروردین 1400

اصل قانون درباره عدم به کارگیری بازنشستگان باید لحاظ گردد

تهران (پانا) - عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی می گوید براساس مصوبه سال 97 می بایست منع به کار گیری بازنشستگان را در دستور کار قرار می گرفت.

29 اسفند 1399

راه های مهاجرت به کویت؛ آیا مهاجرت به کویت امکان پذیر است؟

برای ایرانیان راه های مهاجرت به کویت تقریبا بسته است مگر آنکه در این کشور به شما احتیاج باشد. کشور کویت، به علت برخورداری از مالی بسیار پیروز مقصد مهاجران بسیاری در دنیاست. به همین علت نیز بسیار در پذیرش افراد بیگانه سخت گیر است.

28 اسفند 1399

نگاه بلندمدت سهامداران بازار بورس، تاثیر مثبتی بر سرمایه آنها خواهد داشت

تهران (پانا) - یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سرمایه گذاری در برخی از سهام حاضر در بازار با دیدگاه بلندمدت نمی تواند برای سهامداران نگران کننده باشد، گفت نگاه سهامداران باید مانند نگاه سرمایه گذارانی باشد که ملکی را خریداری کرده اند و به دنبال...

27 اسفند 1399

جای خالی سرمایه گذاری شستا و هلدینگ بانک ها در گلستان

خبرنگاران/گلستان نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس گفت: برای کمک به اقتصاد کشاورزان و در راستای تأمین امنیت غذایی کشور، نیاز است که هلدینگ بانک ها و شستا در استان سرمایه گذاری انجام دهند.

26 اسفند 1399

سوریه، ملاقات دستیار ارشد ظریف با بشار اسد

دستیار ارشد وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهوری سوریه ملاقات کرد.

25 اسفند 1399

نرخ رسمی 26 ارز افزایش یافت

بانک مرکزی امروز (شنبه، 18بهمن) نرخ 47 ارز رسمی را اظهار داشت که براساس آن نرخ 26 ارز از جمله یورو و پوند افزایش و نرخ 14 ارز کاهش یافت. هچنین نرخ هفت ارز ثابت ماند.

23 اسفند 1399
تعداد: (208)