تور برزیل ارزان: دست فوتبال و دیپلماسی در دست هم، بازی تدارکاتی با آرژانتین وبرزیل

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران، وزارت ورزش با انتشار مطلبی در خصوص اتفاقات ورزشی مهم امسال به برگزاری مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال اشاره نمود. در این مطلب آمده است: در سال 1401 نیز مسابقات جام جهانی قطر در پیش است و تیم ملی فوتبال ایران نیز با اقتدار راهی این رقابت ها شد و امید داریم در قطر هم به افتخارآفرینی و کسب نتایج مطلوب ادامه دهد.

تور برزیل ارزان: دست فوتبال و دیپلماسی در دست هم، بازی تدارکاتی با آرژانتین وبرزیل

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

کارشناسان و چهره های مطرح فوتبال کشورمان از قرعه کشی صورت گرفته رضایت داشتند و هم گروهی با انگلیس و آمریکا نیز می تواند فرصت مناسبی برای تیم ملی ایران باشد تا در این میدان دنیای توانمندی هایش را به رخ بکشد زیرا شایستگی و پتانسیل این مهم را دارد.

به جهت اهمیت حضور شایسته و مقتدرانه تیم ملی ایران در جام دنیای، در فاصله کمتر از 24 ساعت پس از قرعه کشی و در عصر 13 فروردین، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه تلفنی صحبت کرد و در این مکالمه، دو وزیر به این نتیجه رسیدند که می توان از ظرفیت ها و توانایی های دستگاه دیپلماسی کشور جهت یاری به تقویت تیم ملی فوتبال استفاده گردد و سفرای ایران در کشورهای مختلف با استفاده از ظرفیت ها و ارتباطات، زمینه ساز برگزاری دیدارهای محبت آمیز با تیم های طراز اول و قدرتمند دنیا شوند.

بدون تردید برگزاری مسابقات تدارکاتی با تیم های مطرح دنیا مانند ایتالیا، پرتغال، هلند، آرژانتین، برزیل و … تاثیر قابل توجهی در آماده سازی هرچه بهتر تیم ملی خواهد داشت.

در ادامه مطلب وزارت ورزش آمده است: وزارت امور خارجه و به ویژه امیرعبداللهیان از ابتدای دولت سیزدهم همکاری و حمایت قابل توجهی از وزارت ورزش و جوانان داشتند و این حمایت بارها در میادین بین المللی که ورزش کشور احتیاج به دیپلماسی داشت ثابت شد. حالا در آستانه برگزاری جام دنیای فوتبال بار دیگر وزارت امور خارجه یار و یاور وزارت ورزش و فوتبال کشور است.

با پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان و موافقت وزیر امور خارجه، دست فوتبال در دست دیپلماسی قرار می گیرد تا با استفاده از این حمایت و ظرفیت، فدراسیون فوتبال دیدارهای تدارکاتی قابل توجه و اثرگذاری برای تیم ملی ایران فراهم کند.

موفقیت تیم ملی ایران در مسابقات جام دنیای 2022 قطر، باعث شادی و غرور مضاعف مردم شریف و عزیز ایران خواهد شد و وزارت ورزش در این راه از هیچ گونه حمایت و تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1213

به "تور برزیل ارزان: دست فوتبال و دیپلماسی در دست هم، بازی تدارکاتی با آرژانتین وبرزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور برزیل ارزان: دست فوتبال و دیپلماسی در دست هم، بازی تدارکاتی با آرژانتین وبرزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید