رئیسی: مردم صاحبان اصلی نظام اند و به گردن مسئولان حق دارند

به گزارش مجله جغتای، رئیسی در جلسه هیأت وزیران، وزرای امورخارجه و نیرو را مامور پیگیری حقابه ایران از رود هیرمند کرد و گفت: دولت مردمی در پیگیری حقوق ملت به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد.

رئیسی: مردم صاحبان اصلی نظام اند و به گردن مسئولان حق دارند

به گزارش فارس، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز چهارشنبه، در جلسه هیأت وزیران، وزرای امورخارجه و نیرو را مامور پیگیری حقابه ایران از رود هیرمند کرد و گفت: دولت مردمی در پیگیری حقوق ملت به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد.

وی بعلاوه به وزارتخانه های مربوطه ماموریت داد که با جدیت، سایر راه های تامین آب شرب و آب کشاورزی برای مردم استان سیستان و بلوچستان از جمله به وسیله حفر چاه های ژرف و اختصاص دکل های ویژه را پیگیری کرده و هر چه سریع تر اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.

رئیس جمهور با اشاره به ملاقات دیروز خود با ائمه آدینه سراسر کشور، کارآمدی را مهمترین شاخص در انتصابات مسئولان ملی واستانی و محلی بیان کرد و گفت: مدیران دولت مردمی باید کارآمد، انقلابی و تحول خواه باشند و اگر غیر از این باشد، هدف گذاری های انجام گرفته محقق نخواهد شد.

رئیسی انتخاب مسئولان کارامد را حق الناس خواند و گفت: مردم صاحبان اصلی نظام و انقلاب هستند و به گردن همه مسئولان حق دارند و ما نیز تحت هیچ شرایطی نباید از احقاق حق الناس کوتاه بیاییم.

رئیس جمهور با تشکر صمیمانه از مردم برای ادامه همکاری در مصرف برق خانگی گفت: الحمدالله با همراهی خوب مردم و مدیریت اثربخش وزارت نیرو، سال جاری مشکل قطعی برق نداشته ایم، اما با توجه به کمبود زیرساخت های فراوری انرژی، کنترل مصرف برق، همچنان یک اولویت مهم در کشور است.

وی با انتقاد از اهمال بعضی دستگاه ها در فروش اموال مازاد و با بیان اینکه فروش این گونه اموال تکلیفی قانونی است، وزیران را مکلف کرد، این وظیفه قانونی را با جدیت و مطابق آنچه در قانون مقرر شده، اجرا نمایند.

رئیسی با اشاره به اینکه تناقض در بعضی آمار های اعلام شده از سوی دستگاه های دولتی، افکار عمومی را دچار ابهام می نماید، گفت: مرکز آمار مسئول ارائه آمار های متقن در کشور است. فقط این آمار باید مبنای سیاستگذاری ها و تصمیم سازی ها در کشور قرار بگیرد و سایر دستگاه ها نیز به آن تاسی نمایند.

رئیس جمهور اضافه نمود: این گونه آمار های نامستند، حتی در تصمیم سازی های درون دستگاهی نیز مشکل ایجاد می نماید، بنابراین هر دستگاهی می خواهد آماری اعلام کند باید با مرکز آمار هماهنگ گردد.

در بخش دیگری از این جلسه، گزارشی از آمادگی بخش خصوصی و تعاون برای یاری به دولت ارائه شد که قدردانی رئیس جمهور را به همراه داشت. رئیسی با اشاره به این اعلام آمادگی گفت: این دو بخش با ظرفیت ها و امکانات وسیع خود آماده همکاری با دولت هستند و مسئولان دستگاه ها در سالی که محور نامگذاری آن فراوری است، باید از این تمایل به همکاری بهره ببرند و فراوریات از جمله در بخش خدمات به مردم را افزایش کمی و کیفی دهند.

در جلسه امروز هیأت دولت گزارش هایی از وضع مناسب ذخایر کالا های اساسی و طرح جهش فراوریات دیمی و محصولات شیلاتی ارائه شد.

شروع انتقال آب به دریاچه ارومیه از دیگر مسائلی بود که در جلسه هیأت وزیران آنالیز شد. مسئولان مرتبط در دولت امیدوارند با این اقدام احیای دریاچه ارومیه، شتاب ملموسی بگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1306

به "رئیسی: مردم صاحبان اصلی نظام اند و به گردن مسئولان حق دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: مردم صاحبان اصلی نظام اند و به گردن مسئولان حق دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید