رمز و راز های موفقیت در امتحانات آنلاین

به گزارش مجله جغتای، آزمون آنلاین را همچون حضوری جدی بگیرید و فقط به فکر کسب نمره قبولی نباشید تا سال آینده دچار مشکل نشوید.

رمز و راز های موفقیت در امتحانات آنلاین

به گزارش ، امتحانات خاتمه سال آغاز شده، اما با توجه به شیوع بیماری کرونا، حال و هوای متفاوتی نسبت به سال های قبل دارد. امتحانات سال جاری برای عده ای از دانش آموزان به صورت غیرحضوری و برای پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می گردد. در ادامه یک سری توصیه های کلی برای موفقیت دانش آموزان در امتحانات مطرح می گردد و چند نکته ای هم درباره امتحانات آنلاین خواهم گفت.

باتوجه به برنامه امتحانی ارائه شده توسط مدرسه، برای خودتان برنامه ای مدون تنظیم و فصل های کتاب را به قسمت های کوچک تقسیم کنید. در هر روز قسمتی از آن را مطالعه و همزمان نمونه سوالات دوره های گذشته را نیز آنالیز کنید. ضمناً و با توجه به این که در امتحانات نهایی طراحان نگاه ویژه ای به متن کتاب و تمرین های کتاب درسی دارند، مطالعه کامل کتاب درسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

روز های قبل از امتحان هر چیز را که باعث حواس پرتی می گردد، کاملا کنار بگذارید، زیرا توجه به دیگر چیز ها باعث از بین رفتن تمرکز شما می گردد. کاهش تمرکز روی درس، خود به خود اضطراب به وجود می آورد. همچنین اوراق امتحانی نوبت های گذشته خود اعم از ترم و نیم ترم و ماهانه و ... را مجدد مرور کنید تا اولا نوعی مرور نموده باشید و ثانیا، اشتباهاتی را که در آن موقع مرتکب شده اید، مجدد تکرار نکنید.

شب بیداری و درس خواندن شبانه نه تنها مفید نیست بلکه می تواند تاثیر منفی در عملکرد یک شخص بگذارد و باعث گردد استرس بیشتری را تجربه کنید. پس بهتر است در فصل امتحانات هر شب 7 تا 9 ساعت بخوابید تا بتوانید صبح به موقع از خواب بیدار و با حداکثر انرژی در جلسه فیزیکی یا مجازی امتحان حاضر شوید. همچنین روز قبل از امتحان، سعی کنید خلاصه درس، فیش برداری و فهرست نکات مهم را مرور و سپس در پوشه ای جمع آوری کنید.

برای دانش آموزانی که سال جاری باید در آزمون آنلاین شرکت نمایند، علاوه بر رعایت نکات بالا چند توصیه دیگر ضروری به نظر می رسد.

در اتاق یا محلی که قرار است آزمون بدهید، عوامل مزاحم از جمله تلفن ثابت، تلویزیون و ... را از خود دور کنید تا حواس تان پرت نگردد.

برای هر وسیله ای که قرار است آزمون دهید، از درستی سخت افزار و نرم افزار آن اطمینان حاصل کنید و از داشتن اینترنت مناسب مطمئن شوید تا در زمان برگزاری امتحان به مشکل نخورید.

به نظر می رسد که متاسفانه برخی از دانش آموزان، آزمون آنلاین را جدی نگرفته اند و حتی به دنبال شیوه هایی برای تقلب هستند و بابت این اتفاق، احساس موفقیت و خوشحالی هم می نمایند. در این بین، توصیه اکید می گردد که آزمون آنلاین را همچون آزمون حضوری جدی بگیرید، چون سال بعد به پایه بالاتر خواهید رفت و اگر مطالب را به خوبی فرانگرفته باشید، دردسر های زیادی خواهید داشت. فقط به فکر کسب نمره قبولی نباشید و بدانید باید به مطالب کل کتاب مسلط باشید تا در سال آینده دچار مشکل نشوید.

هر چند دقیقه یک بار، یک نسخه از پاسخ های خود را ذخیره کنید یا اسکرین شات بگیرید که اگر در حین آزمون مسئله ای پیش آمد، نگران نشوید.

حتما وسایل و مکان مطالعه را قبل از آغاز آزمون، مرتب و منظم کنید. همچنین تنها وسایلی را که واقعا مورد نیازتان است، دم دست و مقابل تان قرار دهید. اصلی ترین هدف تان این باشد که برای شرکت در آزمون آنلاین، تمرکزتان را بالا ببرید تا تمام عوامل حواس پرتی را از خودتان دور کنید.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 251

به "رمز و راز های موفقیت در امتحانات آنلاین" امتیاز دهید

1 کاربر به "رمز و راز های موفقیت در امتحانات آنلاین" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمز و راز های موفقیت در امتحانات آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید