سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض شهرداری از ایرلاین ها مخالفت کرد

به گزارش مجله جغتای، تورج دهقانی زنگنه درباره اخذ عوارض شهرداری ها که از شرکت های هواپیمایی در شهرستان های مختلف دریافت می شود، عنوان نمود: شهرداری ها بر اساس قانون این عوارض را دریافت می کنند و امکان حذف آن وجود ندارد.

سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض شهرداری از ایرلاین ها مخالفت کرد

وی گفت: عوارض ها درآمد پایدار شهر هستند و بر همین مبنا، شهرداری ها موظف هستند که مطابق قانون این عوارض را از شرکت های هواپیمایی اخذ کنند.

زنگنه اظهار کرد: مشکل این است که هم اکنون این قانون وجود دارد و برای هرگونه تغییر، باید این خواسته طی لایحه ای تقدیم مجلس شود و کنندگان مجلس نیز پس از بررسی، نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از رایزنی با رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه مدیران انجمن ایرلاین های کشور خبر داد و شرح داد: طی این دیدار مسائل ایرلاین های کشور مطرح شد و این موضوع مورد تأکید قرار گرفت که این اشکال مربوط به قانون است و باید اصلاح شود.

زنگنه افزود: یکی از اشکالاتی که در این خصوص مطرح می شود این است که مطابق قانون، شهرداری شهری که در آن بلیت صادر شده است، می تواند عوارض دریافت کند؛ این در حالی است که ممکن است یک نفر از خانه اش بلیت خریداری کرده باشد و بعد به منطقه دیگری برود و از آنجا سوار هواپیما بشود؛ بنابراین شهرداری ها نباید از دو محل عوارض دریافت کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری با اخذ عوارض بدین گونه موافق نیست، گفت: باید این قانون به گونه ای اصلاح شود که طی آن محل سوار شدن مسافر ملاک عمل قرار گیرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 640

به "سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض شهرداری از ایرلاین ها مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان هواپیمایی با اخذ عوارض شهرداری از ایرلاین ها مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید