فدراسیون فوتبال ایران: اساسنامه فدراسیون کویت را کپی نکردیم!

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران، هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی فوتبال صبح امروز در برنامه ورزش و مردم مدعی شد فدراسیون فوتبال ایران اساسنامه فدراسیون فوتبال کویت را کپی کرده و برای فیفا فرستاده است. (لینک خبر)

فدراسیون فوتبال ایران: اساسنامه فدراسیون کویت را کپی نکردیم!

فدراسیون فوتبال با صدور اطلاعیه ای به این ادعا واکنش نشان داد. در این اطلاعیه آمده است:

1. اظهارات آقای نصیرزاده در برنامه ورزش و مردم امروز در خصوص ارسال اساسنامه فدراسیون فوتبال کویت به فیفا توسط فدراسیون فوتبال در ادوار گذشته یا در دوره فعلی قویاً تکذیب می شود.

2. اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال بر اساس پیش نویس ارایه شده توسط فیفا و با استفاده از نظرات دریافتی از سوی اعضای محترم مجمع فدراسیون اجرا شده است.

3. فیفا همواره از طریق مکاتبات رسمی و ارسال پرسش نامه های رسمی، اساسنامه کشورهای عضو و از جمله ایران را رصد و نظارت می کند و اینگونه اظهارات سطحی و خلاف واقع با هر هدفی که مطرح شود اگر حاکی از سوء نیت گویندگان نباشد قطعاً نشانگر عدم اشراف آنها بر رویه های قانونی و نظارتی حاکم بر فیفا و فدراسیون ها می باشد. ضمناًً طولانی شدن فرایند اصلاح اساسنامه دلیلی جز تلاش برای اجرای مقررات ملی نداشته است و فدراسیون در تلاش است تا بتواند در کنار الزامات بین المللی مقررات ملی را نیز رعایت کند.

4. شایسته بود مسئولان برنامه ورزش و مردم جهت تنویر افکار عمومی و ارائه اطلاعات صحیح وقت پاسخگویی را به مدیران فدراسیون فوتبال می دادند که با تاسف و در کمال تعجب چنین رویه ای صورت نگرفت.

فدراسیون فوتبال تاکید دارد اظهارات کذب و خلاف واقع موجبات لطمه به استقلال فدراسیون را فراهم می کند و می بایست با رعایت رفتار و اخلاق حرفه ای وظیفه ذاتی خود را انجام دهیم و لاغیر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 306

به "فدراسیون فوتبال ایران: اساسنامه فدراسیون کویت را کپی نکردیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال ایران: اساسنامه فدراسیون کویت را کپی نکردیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید