قیمت ویزای کانادا چقدر است؟

به گزارش مجله جغتای، قیمت ویزای کانادا، مراحل و مدت زمان صدور ویزا دغدغه اصلی بیشتر متقاضیان ویزای کانادا می باشد. در این بین وجود شرکت ها و کارگزاران مختلف که هرکدام مبالغ مختلفی را پیشنهاد می نمایند ممکن است متقاضیان را کمی گیج و نگران کند. از این رو در این مطلب می خواهیم یک بار همواره تمامی سوالات شما در این زمینه را پاسخی روشن و واضح بدهیم. پس خواندن این مطلب را از دست ندهید.

قیمت ویزای کانادا چقدر است؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

ایرانیان بسیاری هرساله با هدف های مختلف برای دریافت اقدام می نمایند. اما در بازار پر از عرضه و تقاضای ویزای کانادا یافتن یک مشاور خوب در این زمینه که بتواند شما را به درستی هدایت کند و مورد اعتماد باشد کمی مشکل است. آژانس هواپیمایی خبرنگاران با داشتن سال ها تجربه پیروز و کارشناسان مجرب می تواند در این زمینه شما را هدایت کند. ما از اولین قدم تا دریافت ویزای کانادا در کنار شما خواهیم بود. قیمت ویزای کانادا، مدارک مورد احتیاج و مراحل دریافت ویزا، نحوه رزرو بلیط و مطالبی هستند که در این مطلب درباره آن ها توضیح می دهیم.

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا به دو نوع ویزای مولتیپل و سوپر ویزای کانادا تقسیم بندی می شود که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. در ادامه شرایط این دو نوع ویزا را به صورت جداگانه مرور می کنیم.

ویزای مولتیپل یا ویزای 5 ساله کانادا: این ویزا برای افرادی صادر می شود که به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری یا ملاقات با اقوام و دوستان خود می خواهند به کشور کانادا سفر نمایند. مدت اعتبار ویزای مولتیپل در حالت کلی 5 ساله است اما در نهایت با توجه به اعتبار پاسپورت شخص متقاضی صادر می شود. به عنوان مثال اگر مدت اعتبار پاسپورت 3 سال باشد ویزا هم به صورت 3 ساله صادر خواهد شد. (بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای دریافت ویزای کانادا پاسپورت خود را تمدید کنید).

از مزیت های دیگر ویزای مولتیپل چند بار ورود بودن آن است. دارنده این ویزا می تواند تا زمان اعتبار ویزا هر چند بار که بخواهد به کانادا سفر نموده و در هر بار سفر به مدت 6 ماه د این کشور اقامت داشته باشد.

نکات مهم ویزای 5 ساله کانادا

 • در بعضی از موارد با توجه به هدف متقاضی از سفر به کانادا و البته تصمیم افسر سفارت ممکن است ویزا فقط به صورت یک بار ورود صادر شود. در این صورت به آن ویزای سینگل یا یک بار ورود می گویند و دارنده آن می تواند به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشد و پس از ترک خاک کانادا، برای سفر بعدی مجددا بایستی برای دریافت ویزای کانادا اقدام کند. (گفتنی است که این ویزا معمولا برای افرادی که می خواهند جهت شرکت در مسابقات، همایش ها و … به کانادا سفر نمایند صادر می شود)
 • افراد دارنده ویزای 5 ساله کانادا می توانند پس از گذشت 6 ماه، اقامت خود را تمدید نمایند.
 • افراد می توانند قبل از سرانجام اعتبار ویزا، برای تمدید آن اقدام نمایند.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا برای افرادی صادر می شود که فرزندان یا نوه آن ها در کشور کانادا زندگی می نمایند. این ویزا به صورت 10 ساله صادر شده و دارندگان آن می توانند در هر بار ورود تا 2 سال در کشور کانادا اقامت داشته باشند. (البته مدت اعتبار سر ویزای کانادا مانند ویزای مولتی به اعتبار پاسپورت شخص متقاضی بستگی دارد)

نکات مهم سوپر ویزای کانادا

 • فرزند یا نوه شخص متقاضی باید اقامت دائم در کانادا را داشته باشد.
 • شخص دعوت نماینده باید توانایی اقتصادی جهت تامین مخارج متقاضی را داشته باشد.
 • ارائه مدارک شغلی شامل میزان درآمد، زمان استخدام و فیش حقوقی شخص دعوت نماینده به سفارت الزامی است.
 • شخص متقاضی بایستی توسط توسط یک شرکت کانادایی به مدت یک سال و تا سقف حداقل 100 هزار دلار کانادا بیمه شده باشد.

بیشتر بخوانید

.

قیمت ویزای کانادا

قیمت ویزای توریستی عادی کانادا: هزینه دریافت ویزای توریستی 5 ساله کانادا شامل خدمات ارسال مدارک و انگشت نگاری در آژانس هواپیمایی خبرنگاران 260 دلار است.

قیمت ویزای توریستی کانادا برای افراد زیر 14 سال: هزینه دریافت ویزای توریستی 5 ساله کانادا برای افراد زیر 14 سال شامل خدمات ارسال مدارک و انگشت نگاری در آژانس هواپیمایی خبرنگاران 230 دلار است.

قیمت سوپر ویزای کانادا: هزینه دریافت سوپر ویزا.ی کانادا شامل خدمات ارسال مدارک و انگشت نگاری در آژانس هواپیمایی خبرنگاران 400 دلار است.

بیشتر بخوانید

.

مدارک مورد احتیاج برای دریافت ویزای کانادا

مدارک مشترکی که برای دریافت ویزای 5 ساله و سوپر ویزای کانادا بایستس به سفارت ارائه شود.

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.
 • یک قطعه عکس جدید 3.5*4.5 زنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج در صورت هم سفر بودن با همسر
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
 • مدارک اقتصادی، شامل نامه تمکن بانک به انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید اوراق یا سهام بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه نیز دارید ارائه دهید. (مدت اعتبارنامه تمکن اقتصادی و ریز پرینت 4 ماه آخر یک ماه است)
 • ترجمه اسناد ملکی
 • مدارک شغلی:
  • کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ آغاز به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر، مدت زمان معین شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر، ترجمه حکم کارگزینی.
  • کارفرمایان: ترجمه آگهی تأسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی 2 ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانکی شرکت و ریز پرینت 4 ماه آخر به لاتین
  • تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه
  • پزشکان: ترجمه پروانه دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، ترجمه پروانه مطب، ترجمه آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
  • مهندسان: ترجمه نظام مهندسی یا جواز ساخت
  • کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره داری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
  • بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)
 • دعوت نامه : شامل معینات کامل دعوت نماینده و متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد دیگر دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر ثبت (Notary Public) برسد.
  • مدارک دعوت نماینده: ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی (Canadian Birth Certificate)، یا کارت اقامت (PR CARD) از سوی فرد دعوت نماینده الزامی است. همچنین سایر مدارک فرد دعوت نماینده شامل، گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های اقتصادیاتی (Notice of Assessment) و فرم های T4 و T1 تأثیر بسیار زیادی درروند نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند (فرم های T4 و T1 برگه های اقتصادیاتی پرداخت شده شخص دعوت نماینده در کشور کانادا می باشد).

در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و توضیح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.

 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندان که بدن یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.

مراحل صدور ویزای کانادا

دریافت ویزای کانادا مراحل سخت و پیچیده ای ندارد اما تمامی آن ها بایستی طبق مقررات سفارت صورت گرفته و هرگونه کوتاهی یا عدم صداقت ممکن است منجر به رد شدن درخواست ویزا شود. بنابراین بهتر است در این راستا به کارشناسان مجرب ویزا در آژانس هواپیمایی خبرنگاران اعتماد کنید. کارشناسان ما در تمامی مراحل از مشاوره تا پیکاپ ویزا همراه شما خواهند بود.

مراحل صدور ویزای کانادا

 • تهیه و ترجمه مدارک مورد احتیاج
 • پر کردن فرم سفارت و دریافت وقت انگش نگاری
 • پرداخت وجه سفارت
 • انتخاب یک کشور ثالث مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و … برای انگشت نگاری
 • سفر به کشور مورد نظر جهت انگشت نگاری
 • پیکاپ پاسپورت

در ادامه لازم به یادآوری است که تمامی مراحل ترجمه مدارک، پر کردن فرم، پرداخت وجه، رزرو بلیط و هتل جهت سفر به کشور ثالث برای انگشت نگاری و پیکاپ پاسپورت توسط کارشناسان ما انجام خواهد شد.

قیمت پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا (مهاجرتی و غیر مهاجرتی) 400 هزار تومان است.

قیمت پیکاپ ویزای کانادا از ابوطبی (غیرمهاجرتی) 420 درهم است.

قیمت پیکاپ ویزای کانادا از دبی (غیر مهاجرتی) 170 درهم است.

بیشتر بخوانید

.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

طبق اعلام رسمی سایت سفارت کانادا مدت زمان اعلام نتیجه ویزا پس از انجام انگشت نگاری حداقل دو هفته و حداکثر 18 هفته طول می کشد. البته این زمان بسته به تصمیم سفارت ممکن است بسیار کمتر یا حتی بسیار بیشتر به طول بیانجامد. هر گونه تاخیر در پاسخ به درخواست ویزای کانادا به وسیله ایمیل سفارت قابل پیگیری است.

قیمت ویزای کانادا برای کسانی که قبلا ریجکت شده اند

افرادی که درخواست دریافت ویزای آن ها از طرف سفارت رد شده است، دیگر احتیاجی به انگشت نگاری مجدد ندارند و فقط کافیست علت ریجکتی را معین نموده و پس از برطرف نواقص، مجددا مدارک تکمیل شده را برای سفارت کانادا ایمیل نمایند. قیمت ویزای کانادا برای این افراد همان هزینه دریافت ویزا است. البته به دلیل نداشتن مرحله انگشت نگاری مبلغ 70 دلار از هزینه ویزا کم می شود. بنابراین هزینه درخواست مجدد ویزای 5 ساله در آژانس هواپیمایی خبرنگاران 190 دلار و سوپر ویزا 330 دلار خواهد بود.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 199

به "قیمت ویزای کانادا چقدر است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "قیمت ویزای کانادا چقدر است؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت ویزای کانادا چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید