ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ایران به روسیه برداشته شد

به گزارش مجله جغتای، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ایران به روسیه برداشته شد و صادرات به این کشور از روز شنبه از سرگرفته می شود.

ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ایران به روسیه برداشته شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سید رضا نورانی گفت: لحظاتی پیش رایزن بازرگانی ایران در روسیه گفت که ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ایران به روسیه برداشته شد و صادرات به این کشور از روز شنبه 14 اسفند از سرگرفته می شود.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران افزود: قرار شده است کسانی که میخواهند فلفل دلمه ای به روسیه صادر کنند با سازمان حفظ نباتات ایران هماهنگ بوده و قبلا گواهی بهداشتی از این سازمان دریافت کنند و همه موارد مطابق با پروتکل های تعریف شده بین کشور باشد.

وی افزود: تیمی که از روسیه به ایران آمده بود پس از بازدید از گلخانه های ایران و نمونه برداری و بررسی در آزمایشگاه های کشورشان گفت ه اند که فلفل های ایرانی هیچگونه مشکل به جای مانده سموم نداشته است.

نورانی در پاسخ به اینکه اگر مسئله ای نداشته چرا طی این چند ماه واردات فلفل ازر ایرا را معلق کردند؟ گفت: مشکل رعایت پروتکل ها و گواهی بهداشتی بوده و قرار است با نظارت سازمان حفظ نباتات این مسائل رفع شود.

این مسئول گفت: رایزنی درباره رفع ممنوعیت کیوی به هند نیز از سوی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1293

به "ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ایران به روسیه برداشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ایران به روسیه برداشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید