مهلت طرح بخشودگی معوقات دانشجویان تمدید شد

به گزارش مجله جغتای، معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، از تمدید طرح بخشودگی معوقات دانشجویان و دانش آموختگان بدهکار تا خاتمه اسفندماه جاری خبر داد.

مهلت طرح بخشودگی معوقات دانشجویان تمدید شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، صمد حاج جباری درباره تمدید طرح بخشودگی معوقات دانشجویان و دانش آموختگان بدهکار به صندوق رفاه دانشجویان، تاکید کرد: این مهلت از 12 بهمن ماه آغاز و تا سه شنبه 10 اسفندماه تمدید شده بود. با توجه به اینکه عید نوروز را که یکی از اعیاد مهم ایرانیان محسوب می شود، در پیش داریم، به دانش آموختگان بدهکاری که از این بازه زمانی جاماندند، مهلت داده شد تا پایان اسفندماه نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه طرح بخشودگی جرایم دانش آموختگان بدهکار در ایام نوروز ادامه نمی یابد، اعلام نمود: این طرح هر سال برای حمایت از دانش آموختگان و دانشجویان برگزار می شود. دانش آموختگانی که در زمان مقرر بدهی خود را پرداخت کنند شامل تسهیلاتی از جمله بخشودگی 100 درصدی جرایم با پرداخت کل بدهی، بخشودگی 50 درصدی جرایم با پرداخت اقساط معوق و تقسیط مجدد مانده بدهی به تاریخ روز با پرداخت بدهی معوقِ سر رسید شده، می شود.

حاج جباری درباره طرح بخشودگی ویژه دانشجویان، تاکید کرد: تقسیط مانده بدهی به تاریخ روز با پرداخت بدهی های نقدی شامل ودیعه مسکن و خوابگاه و همچنین بخشودگی 100 درصدی کارمزد وام دانشجویی با پرداخت یک جای کل بدهی قبل از پایان دوره تنفس 9 ماهه برای دانشجویان بدهکار در نظر گرفته شده است.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان تاکید کرد: دانش آموختگانی که تا پایان مهلت مقرر معوقات را پرداخت کنند، مشمول جریمه نمی شوند. صندوق رفاه دانشجویان از این دانش آموختگان حمایت می کند و سخت گیری به عمل نمی آورد.

بعد از اتمام تحصیل و سنوات برای دانشجویان دفترچه پرداخت اقساط صادر می شود که بر اساس مبلغ وام، برنامه زمان بندی برای پرداخت میزان بدهی دانش آموختگان در نظر گرفته می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1287

به "مهلت طرح بخشودگی معوقات دانشجویان تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت طرح بخشودگی معوقات دانشجویان تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید