موسوی: اقدام آمریکا در مجازات سازمان بهداشت جهانی، جنایت علیه بشریت است

به گزارش مجله جغتای، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آمریکا در بدترین زمان ممکن و در میانه مبارزه علیه یک بلای جهانی ناگهان تنها هماهنگ کننده بهداشت جهانی را مجازات می نماید که این اقدام عین بی مسئولیتی و جنایت علیه بشریت است

موسوی: اقدام آمریکا در مجازات سازمان بهداشت جهانی، جنایت علیه بشریت است

به گزارش مجله جغتای، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی از تصمیم رئیس جمهور آمریکا در تعلیق بودجه سازمان بهداشت دنیای و یاری اقتصادی آن کشور به این سازمان بین المللی آن هم در شرایط بحرانی ناشی از ویروس کرونا، این تصمیم را گام دیگری در راستای تضعیف چند جانبه گرایی و نهادهای بین المللی از سوی دولت آمریکا دانست و آن را شدیدا محکوم کرد.

وی با اشاره این که سلامت، بهداشت و امنیت جانی مردم دنیا مستقیما در اثر همه گیری کرونایی به خطر افتاده است، اضافه نمود: آمریکا در بدترین زمان ممکن و در میانه جنگ علیه یک بلای دنیای ناگهان تنها هماهنگ کننده بهداشت دنیای را مجازات می نماید که این عین بی مسئولیتی و جنایت علیه بشریت است.

موسوی افزود: هدف اصلی ترامپ از تعلیق بودجه سازمان بهداشت دنیای، فرافکنی و سرپوش نهادن بر ناکارآمدی دولت آمریکا در مهار و کنترل ویروس کرونا در آن کشور است. وی از جامعه دنیای دعوت کرد که برای بی اثر کردن اقدامات یکجانبه آمریکا و حفظ جبهه واحد دنیای بکوشند و در کنار این سازمان دنیای بایستند.

وی گفت: سیاستمداران آمریکا باید متوجه شوند که این اقدام نقض تعهدات آنها به جامعه بین المللی است و نمی توان با قطع یاری و فشار یکجانبه، کوشش بشردوستانه دنیا را به اسارت گرفت و از اقدامات غیر قانونی و غیر اخلاقی منتفع شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 170

به "موسوی: اقدام آمریکا در مجازات سازمان بهداشت جهانی، جنایت علیه بشریت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: اقدام آمریکا در مجازات سازمان بهداشت جهانی، جنایت علیه بشریت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید