ویژه برنامه های هفته تهران تشریح شدند

به گزارش مجله جغتای، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارشات بدست آمده، ویژه برنامه های هفته تهران تشریح شدند.

ویژه برنامه های هفته تهران تشریح شدند

داستان چیست؟

جلسه هماهنگی برگزاری هفته تهران در شورای شهر به ریاست احمد مسجدجامعی برگزار شد که نمایندگان شهرداری تهران به بیان برنامه های پیشنهادی خود پرداختند که کاظمی، رئیس ستاد توریستی تهران با بیان این که نه فقط شهرداری و شورا بلکه سازمان های دیگر برای روز تهران فعال شده اند، گفت: شورای انقلاب فرهنگی و انجمن حکمت و فلسفه سلسله نشست هایی را طراحی کردند و همچنین شبکه تهران برای هفته تهران ویژه برنامه هایی دارد که شورا و شهرداری می توانند با آنها همکاری های لازم را داشته باشند.

وی پیرامون ویژه برنامه های هفته تهران تشریح شدند، ادامه داد: اطلاع رسانی هفته تهران برعهده روابط عمومی شورا و شهرداری گذاشته شده، اما در صورتیکه جزییات برنامه ها در اختیار مسئولان نیز قرار داده شود، می توانیم برای تبلیغات آن کمک کنیم.

در ادامه گنجی، نماینده مرکز ارتباطات شهرداری تهران اظهار کرد: آیین نکوداشت روز تهران در میدان مشق برگزار می شود و از آنجایی که روز پایانی هفته تهران همزمان با اربعین حسینی خواهد بود، این ویژه برنامه را در ابتدای هفته برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه هفته تهران از شمیران و با آیین نکوداشت شمیرانات برگزار خواهد شد، ادامه داد: ما کمیسیون های مختلف شورای شهر را نیز در هر روز هفته تهران دخیل کردیم بگونه ای که یکشنبه روز مکتب تهران و معماری است که با همت کمیسیون شهرسازی شورا برگزار می شود. همچنین دوشنبه روز تهران و محیط زیست است که کمیسیون محیط زیست شورا در این حوزه همکاری نزدیکی داشته اند.

نماینده مرکز ارتباطات ادامه داد: روز سه شنبه راهپیمایی دوچرخه سواران با پرچم های حسینی و همچنین بررسی صد سال حمل و نقل شهری را خواهیم داشت که کمیسیون حمل و نقل شورا در این برنامه به ما کمک خواهد کرد و روز چهارشنبه به مناسبت هفته دفاع مقدس به مکتب ایثار و تهران پرداخته می شود که تقدیر از کادر درمان را نیز در این روز خواهیم داشت.

گنجی با بیان اینکه پنجشنبه با توجه به این که اربعین حسینی است به بررسی مکتب تهران و عزاداری های آن خواهیم پرداخت که در این مراسم تکایای معروف تهران و تقدیر از پیرغلامان را خواهیم داشت، اظهار کرد: روز پایانی هفته تهران نیز به نکوداشت ری اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه برنامه های پیشنهادی زیادی برای برگزاری مراسم هفته تهران ارائه شد که بسکمک از آنها مورد تایید قرار گرفته و اجرایی می شود، شرح داد: دو روزنامه جام جم و همشهری ویژه نامه تهران را منتشر خواهند کرد و این در حالی است که در این هفته بزرگداشت پیرغلامان و معرفی تکایا را نیز خواهیم داشت.

نماینده مرکز ارتباطات شهرداری تهران ادامه داد: وزارت امور خارجه پیشنهاد کرد که در چهار سفارتخانه مراسم روز تهران برگزار شود و این در حالی است که رونمایی از شش کتاب صد ساله هنرهایی همچون کارتونی و کاریکاتور را خواهیم داشت و همچنین مسابقه عکس آیین های عزاداری برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین شب تهران در خانه سیمین و جلال برگزار شد و 50 تا از اولین های تهران را احصا کردیم که در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. همچنین به پیشنهاد فخاری، عضو شورای شهر سلسله گفت وگوهایی تحت عنوان هفت شهر عشق با موضوع گفت وگو در مورد هنرهای شهری را خواهیم داشت و اجرای مجازی مسابقه شبیه سازی تهران، تکیه آنلاین، تاریخ شفاهی تهران را نیز در این مدت خواهیم داشت.

ایجاد خانه موزه شمیرانات و ری در پایتخت

همچین برزین ضرغامی، رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران با بیان اینکه امسال می توان با همکاری وزارت آموزش و پرورش یا کانون فکری به بچه ها ویژه برنامه هایی همچون برگزاری مسابقه نقاشی داشته باشم، اظهار کرد: باید در ایجاد مکتب تهران مباحث نظری را نیز مورد توجه قرار داد و به همین دلیل می توانیم با کمک دانشگاه های هنری تولید ادبیات برای مکتب تهران را داشته باشیم.

وی ادامه داد: خانه صانعی از معماران برجسته تهران در منطقه یک قرار گرفته است که می تواند به خانه موزه شمیران و خیابان شریعتی به مانند اتفاقی که در خیابان ولیعصر رخ داد تبدیل شود و این در حالی است که ما ایجاد خانه موزه ری را نیز در دستور کار قرار دادیم و حتی پیشنهاد شد این خانه موزه در مجموعه برج طغرل ایجاد شود، اما گویا مرحوم ملک خانه ای در شهر ری دارد که شاید بتوانیم آن را احیا کنیم، اما باید بگویم ایجاد خانه موزه شمیرانات و روی در دستور کار قرار گرفته است.

لزوم تملک دفتر گل آقا به عنوان موزه طنز

محسن فتاحی، مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران نیز با بیان اینکه امسال چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس را خواهیم داشت، اظهار کرد: می توانیم امسال به بررسی تهران در جنگ تحمیلی بپردازیم و این در حالی است که تقارن هفته تهران و محرم نیز این ظرفیت را ایجاد کرده تا در مورد تکایای تهران و تبدیل آنها به برخی موزه ها اقدام جدی داشته باشیم.

وی با بیان این که هویت بخشی به اماکن تهران در دستور کار قرار گرفته به گونه ای که از افراد شاخص درخواست کردیم که برای این اماکن داستان بنویسند و این مکانها از زبان اول شخص پیرامون اتفاقاتی که برایشان رخ داده شرحاتی ارائه دهند، گفت: همچنین لازم است که دفتر گل آقا به عنوان موزه طنز تملک شود، چرا که شنیده شد قرار است این ملک با همسایه بغلی تجمیع شود که باید فکری به حال آن شود.

رونمایی از تهران دورت بگردم

در ادامه محمد حسین حجازی، مدیرعامل اراضی عباس آباد با بیان اینکه ششم مهرماه روز توریستی است و 14 مهرماه روز تهران است، گفت: جشنواره مجازی قصه های تهران از طریق روایتگری پیشینه محلات شاخص تهران با توجه به آثار موزه ای و معرفی جاذبه های توریستی را دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: راه اندازی رادیو توریست و بازی تهران را به گرد یا تهران دورت بگردم که روایت تهران قدیم تا به امروز را خواهیم داشت در دستور کار قرار گرفته و این در حالی است که در بخشی از اراضی سازه های تهران قدیم را آماده کردیم که بسیار مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت و همچنین در گنبد مینا ویژه برنامه آسمان تهران را برگزار خواهیم کرد.

توجه به توریستی شمیرانات

در ادامه موسوی، شهردار منطقه یک در مورد ویژه برنامه های هفته تهران اظهار کرد: در بحث مکتب تهران در مورد نقش تهران در تمرکز قدرت مرکزی و نقش آن در اقتصاد ایران می توان سلسله نشست هایی برگزار کرد و این در حالی است که شمیرانات می تواند از منظر توریستی بسیار مورد توجه قرار گیرد.

راه اندازی افتتاح موزه سلامت روان به مناسبت صد سالگی بیمارستان روزبه

همچنین آبادیان، شهردار منطقه 11 نیز با بیان این که سال گذشته موزه تیمورتاش، دخانیات و خیابان ولیعصر برپا شد، گفت: امسال نیز به مناسبت صد سالگی بیمارستان روزبه، موزه سلامت روان را افتتاح خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه پول خرید ملک خانه پدری فروغ پرداخت شده اما هنوز با اتحادیه قصابان در مورد تملک خانه انیس الدوله در حال مذاکره هستیم، چرا که آنها در ازای دادن این خانه تاریخی ملکی مشابه می خواهند که با سازمان املاک این مساله پیگیری می شود، گفت: در مورد مکتب تهران لازم است که به مرکز مطالعات شهرداری ماموریتی داده شود تا در هفته تهران کرسی های آزاداندیشی و هم اندیشی در حوزه های مختلف تهران برگزار شود.

افتتاح پارک 24 هکتاری به مناسبت روز تهران

همچنین محمد مختاری، رئیس سازمان بوستان ها گفت: در روز 14 مهر در یکی از قدیمی ترین محلات تهران پارک 24 هکتاری را افتتاح می کنیم و می خواهیم قدیمی ترین درختان در محلات تهران را ثبت کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 421

به "ویژه برنامه های هفته تهران تشریح شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژه برنامه های هفته تهران تشریح شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید