پروازهای عبوری از آسمان ایران کاهش یافت

به گزارش مجله جغتای، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی از کاهش پروازهای عبوری در آسمان ایران به دلیل عملیات روانی دشمنان خبر داد و اضافه نمود: با اجرای سیاست های تشویقی در صدد جبران بخشی از خسارات حوزه هوایی کشور هستیم.

پروازهای عبوری از آسمان ایران کاهش یافت

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی با اشاره به تبلیغات گسترده دشمنان مبنی بر ناامن نشان دادن آسمان ایران جهت پروازهای عبوری اظهار کرد: دشمنان ما به ویژه آمریکا با تمام قدرت واقعی و غیر واقعی شان با ارعاب و عملیات روانی تلاش کردند، شرایطی را به وجود آوردند تا از شمار پروازهای عبوری از آسمان ایران کاسته شود.

وی تاکید کرد: ما هم در مقابل سعی کردیم با تمهیدات و تدابیر و دریافت مجوزهای لازم قانونی، یکسری امتیازات و تخفیفاتی را به شرکت های هواپیمایی پیشنهاد کنیم.

اسلامی ادامه داد: با بسته های تشویقی به شرکت های هواپیمایی به طور تدریجی توانستیم تا حدودی برنامه ریزی آمریکایی ها برای مخدوش کردن پروازهای عبوری آسمان ایران را مختل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی از ادامه جامع و دقیق تر این سیاست در سال 1400 خبر داد و افزود: امید استبا ارایه بسته های تشویقی، یک کار رقابتی قدرتمند در حوزه هوایی انجام دهیم.

وی تاکید کرد: تلاش شده با اتخاذ سیاست های تشویقی، بخشی از خساراتی که حوزه هوایی کشور متحمل شده است، جبران شود.

براساس آمارهای اعلامی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در 7 ماهه اول سال 99، در مجموع 52 هزار و 119 پرواز عبوری از آسمان ایران ثبت شد و در مدت مشابه سال 98 این تعداد به 184 هزار و 958 می رسید که حکایت از کاهش 71/8 درصدی پروازهای عبوری در این مدت دارد. این آمار در حالی ارائه شده که در مقیاس ماهانه در ماه های منتهی به مهرماه 99 و تا قبل از شیوع موج دوم کرونا در جهان بر تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران اضافه کرده شده بود.

سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها نیز اواخر سال گذشته از کاهش پروازهای عبوری از کشور خبر داد و گفت: پیش از کرونا و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تعداد پروازهای عبوری از آسمان کشور روزانه 700 تا 800 پرواز بود، اما بعد از کرونا به 130 پرواز کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 764

به "پروازهای عبوری از آسمان ایران کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازهای عبوری از آسمان ایران کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید