کار سخت پرستاران با حقوقشان همخوانی ندارد ، مسئولان خودشان را جای کادر درمان قرار بدهند

به گزارش مجله جغتای، رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران گفت: میزان حقوق دریافتی پرستاران فعال در بخش کرونا به هیچ وجه با میزان زحمات آن ها و سختی کارشان مطابقت ندارد.

کار سخت پرستاران با حقوقشان همخوانی ندارد ، مسئولان خودشان را جای کادر درمان قرار بدهند

آرمین زارعیان رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران در تبادل نظر با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، اظهار کرد: جنس و فرم لباسهای پرستاران و کادر درمان فعال در بخش کرونای بیمارستان ها بر اساس استانداردهای تایید شده کارشناس ها صورت می گیرد و کار کردن با لباسای فوق بسیار سخت است.

وی افزود: الزامات لباسهای پرستاران شاغل در بخش کرونا به گونه ای است که قابل تغییر نبوده و خود پرستاران هم استفاده از این لباسهای خاص در محیط شغلی خود را پذیرفته اند و تنها خواسته آن ها این است که متناسب با زحمتی که با انجام این کار سخت و طاقت فرسا متحمل می شوند مورد توجه مسئولان بالادستی خود قرار بگیرند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران یادآور شد: متاسفانه باید بگویم که مطابق با سختی کاری که پرستاران در حال حاضر با آن روبرو هستند، مورد تکریم و تمجید واقع نمی شوند و از طرفی حقوق دریافتی آن ها نیز با این کار سخت هماهنگی ندارد.

مسئولان خود را به جای پرستاران بگذارند

زارعیان در ادامه اعلام نمود: اگر یکی از مسئولان تصمیم گیر حوزه پرستاران که تا کنون بعد از گذشت 10 ماه هنوز فوق العاده ویژه پرستاران را به آن ها پرداخت ننموده اند، خودشان را نه یک شیفت کاری که تنها یک ساعت به جای پرستاران، در لباس فرمی که در بخش کرونا بر تن دارند را به تن نموده و کمی از سختی کار آن ها را درک نمایند.

وی همچنین یادآور شد: نمیتوان بیرون از گود ایستاد و سختی کار پرستاران را نادیده گرفت و با اظهارنظرهای غیر کارشناسی در خصوص مسائل و مسائل پرستاران نظر داد و این قشر زحمتکش بیشتر از هر چیز دیگری به قدردان بودن مسئولان و جلوگیری از نادیده شدن تلاششان احتیاج دارند.

نظارت بر استاندارد بودن لباس پرستاران بخش کرونا با وزارت بهداشت است

زارعیان توضیح داد: استاندارد لباس پرستاران و سایر پرسنل کادر درمان بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است و در حال حاضر با فعالیت شرکتهای شناخته شده خیلی مشکل خاصی در تهیه و موجودیت ماسک و گان و سایر ملزومات این چنینی نداریم.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران افزود: خرید تجهیزات پزشکی ویژه کرونا از شرکتهای معتبری صورت می گیرد که اقلام و ملزومات فرم پرسنل فعال در بخش کرونای بیمارستانها را مطابق با استانداردها فراوری می نمایند.

وی تاکید نمود: فاصله گذاری اجتماعی و حفظ فاصله های استاندارد معین شده، شستن مرتب و مستمر دستها و همچنین زدن ماسک 3 اقدام مهمی هستند که سایر افراد باید برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا آن ها را رعایت نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 667

به "کار سخت پرستاران با حقوقشان همخوانی ندارد ، مسئولان خودشان را جای کادر درمان قرار بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار سخت پرستاران با حقوقشان همخوانی ندارد ، مسئولان خودشان را جای کادر درمان قرار بدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید