4 نمونه انشا درمورد صدای لالایی مادر

به گزارش مجله جغتای، انواع انشا درباره صدای لالایی مادر را می توانید با عناوین انشا در مورد صدای لالایی مادر با مقدمه و نتیجه، انشا درباره صدای لالایی مادر به سبک داستانی، متن زیبا برای انشا درباره صدای لالایی مادر و انشا درمورد حس و حال شنیدن صدای لالایی مادر در خبرنگاران مشاهده کنید

4 نمونه انشا درمورد صدای لالایی مادر

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - انشا درباره صدای لالایی مادر در مورد موضوع شنیدن دقیق صداها و توصیف جزئیات آن ها است. این موضوع انشا را با توصیف حس و حال فرزند درباره صدای لالایی مادر بیان کرده ایم. در نگارش انشاها به رعایت طبقه بندی ذهن و نوشته دقت کردیم؛ همچنین هر انشا سه بند مقدمه، بدنه و نتیجه گیری دارد. اگر دوست دارید در مقدمه انشای خود از شعرهای لالایی استفاده کنید به مجموعه بهترین لالایی ها برای بچه ها سربزنید.

در این مطلب بخوانید:

  • انشا در مورد صدای لالایی مادر با مقدمه و نتیجه
  • انشا درباره صدای لالایی مادر به سبک داستانی
  • متن زیبا برای انشا درباره صدای لالایی مادر
  • انشا درمورد حس و حال شنیدن صدای لالایی مادر

انشا درمورد صدای لالایی مادر

انشا در مورد صدای لالایی مادر با مقدمه و نتیجه

هر صدایی حس و حالی را در وجود انسان زنده می کند. یکی از صداهای گرم و لطیف که به خصوص به نوزادان و بچه ها حس امنیت می دهد، صدای لالایی مادر است. کودک به شنیدن صدای مادر نیاز دارد. به بیان دیگر همان گونه که برای پرورش جسم به شیر مادر نیاز دارد، برای پرورش روح به صدای مادر نیاز دارد.

صدای لالایی مادر برای نوزادان از همه صداها خوشایندتر است. دو دلیل عمده برای خوشایند بودن آن وجود دارد؛ اول اینکه صدا، صدای نزدیک ترین فرد به نوزاد است و دلیل دوم اینکه لالایی شعری آهنگین و ساده است و این موزون بودن کلام دلنشین است.

موسیقی بر روح و روان آدمی اثر خوشایند دارد و طبق تحقیقات محققان به افزایش هوش کمک می کند. شنیدن صدای لالایی نیز مانند موسیقی است و می تواند کودک را با آواها آشنا کند. وقتی بچه ها از شنیدن صدایی لذت می برند، تنفس آنها منظم شده و بهتر نفس می کشند.

کودکی که قبل از خواب در آن سیاهی و تاریکی شب هیچ جا را نمی بیند، باید از طریقی آرامش یابد تا هم بتواند به خواب برود و هم بتواند آسوده باشد و این آسودگی را شنیدن صدای لالایی مادر برای او فراهم می کند. صدای لالایی به کودک کمک می کند که بخوابد و این او را از افسردگی در دوران بزرگسالی نجات می دهد.

صدای لالایی فقط به رشد عاطفی کودک کمک نمی کند، شنیدن صدای لالایی مادر مهارت های کلامی را افزایش می دهد. همچنین صدای لالایی مادر باعث رشد عقلی کودک می شود.

در تمام فرهنگ ها و ملل مادران برای کودک خود لالایی می خوانند این لالایی مخصوصاً برای بچه های که حساس هستند، منبع آرامش است. چرا که کودک به طور طبیعی از همان آغاز زندگی، با بعضی صداها و آواها آرام می شود.

دلیل غمگین بودن لالایی ها غمگین بودن مادران نیست. بلکه تحقیقات ثابت کرده که یک صدای شاد و پرانرژی باعث می شود کودک به جنب و جوش درآید. اما صدای غمگین حرکات او را آهسته کرده و کودک را برای خواب عمیق آماده می سازد.

صدای لالایی مادر فایده های زیادی دارد اما از همه این ها مهم تر داشتن یک موسیقی شخصی و اختصاصی و منحصر به فرد در تمام دنیا است.

انشا در مورد صدای لالایی مادر با مقدمه و نتیجه

انشا در مورد صدای لالایی مادر با مقدمه و نتیجه

انشا درباره صدای لالایی مادر به سبک داستانی

این صدای مهربان مادر من است. صدایی که از همه صداهای دنیا گوش نوازتر است و مرا به خوابی شیرین دعوت می کند.

چشم هایم بسته است. صدای لالایی مادرم می آید. مادرم را نمی بینم اما چهره مادرم در ذهنم می آید. دوست دارم در واقعیت هم مادرم را ببینم. چشم هایم را می گشایم.

با چشم باز همه اطراف را نگاه می کنم. احساس خطر می کنم. حواسم جمع نیست. نمی توانم بخوابم. سیاهی و تاریکی همه جا را گرفته و هیچ چیزی دیده نمی شود . چهره مادر که همیشه با دیدنش آرامش می یافتم، نیست و اگر سکوت هم بر آن افزوده شده بود، وحشت زده می گریستم اما صدایی هست که به من آرامش می دهد.

چند دقیقه ای چشم هایم را باز می گذارم. چشم هایم به تاریکی عادت کرده ولی هنوز هم فقط سایه تاریکی از مادر می بینم. صدا را واضح می شنوم:لالا لالا لالا... احساس می کنم که دیگر سیاهی نیست. هست اما تاریکی را حس نمی کنم. بلکه گویا باغ پرگلی در برابرم است که دست در دست مادر در آن قدم می زنیم.

مادر در دست من گلی می گذارد و زمزمه می کند:لالا لالا گل پونه... صدای او باغ پر گل است و یکی یکی گل های خوشبو را به دستم می دهد و من گل ها را توی ذهنم می کارم.

حالا نوبت گل چایی است و بعد نوبت گل پنبه... ذهنم از تاریکی به سمت گلستان شدن می رود. مادر می خواند:لالا لالا گلم باشی، انیس و مونسم باشی...

حالا من یک باغ هستم. حرکاتم آهسته شده و با صدای زیبای مادر پلک هایم روی هم می آید. صدای لالایی مادر دوباره گوش هایم را پر می کند. آرام آرام خواب مرا می رباید.می خوابم و تا صبح خواب گل می بینم.

بچه های که مادرشان برایشان لالایی می خوانند بسیار خوشبخت هستند.

متن زیبا برای انشا درباره صدای لالایی مادر

چگونه می شود که کسی صدای لالایی مادر را دوست نداشته باشد؟ لالایی، یک صدای دلنشین از اعماق روح و قلب مادر است. لالایی بهترین آهنگی است که یک مادر می تواند برای بچه هاش بخواند. به بیان دیگر، لالایی بهترین روش ابراز عشق مادر به فرزندانش است.

برای بچه ها، لالایی، اولین موسیقی زندگیست. زمانی که یک کودک، هنوز آنقدر بزرگ نشده که بتواند بسکمک از مفاهیم ساده را تشخیص دهد، لالایی مادر او را با ادبیات و موسیقی آشنا می کند. بچه ها وقتی بزرگ می شوند، همیشه لالایی های مادر را به عنوان خاطراتی شیرین به یاد می آورند؛ خاطراتی که با موسیقی و شعر گره خورده است.

زمانی که کودک صدای لالایی مادر را می شود، احساس می کند تنها کسی است که در دنیای مادرش حضور دارد و برای او مهم است. بچه ها با صدای لالایی مادر احساس امنیت، عشق و آرامش می کنند. می توانیم بگوییم که خوابیدن با صدای لالایی، بهترین خواب دنیاست.

البته صدای لالایی مادر فقط برای بچه ها مفید نیست؛ بلکه برای خود مادر نیز مفید است. گفتن لالایی باعث می شود مادران نیز یک آرامش فوق العاده احساس کنند. البته این حرف را تحقیقات نیز اثبات کرده اند. پس لالایی یک آهنگ و موسیقی مفید دو طرفه است. فکرش بکنید! چه چیزی بهتر از این؟ در این دنیای پر از اضطراب، یک لالایی هم کودک را به آرامش می رساند، هم حال مادر را خوب می کند.

البته فقط مادران نیستند؛ خوب است که گاهی پدران هم برای بچه هاشان لالایی بخوانند و با این کار به او نشان دهند که چقدر کودکشان را دوست دارند و به او عشق می ورزند.

زیباترین انشا درباره لالایی مادر

انشا درمورد صدای لالایی مادر

انشا درمورد حس و حال شنیدن صدای لالایی مادر

شنیدن صدای لالایی مادر یک حس بی نظیر است. شب ها وقتی صدای لالایی مادرم را می شنوم احساس می کنم خوشبخت ترین آدم دنیا هستم. حس و حال فوق العاده ای است وقتی که می دانی حتی زمان خوابیدن نیز حواس مادرت به تو هست. مادرم همیشه برایم لالایی می خواند؛ فرقی نمی کند کجا باشیم. چه خانه باشیم، چه مسافرت باشیم، چه مهمانی باشیم! هر کجا باشم و قرار باشد خواب شب را در آنجا سپری کنم، لالایی مادر همراه من است. هر شب منتظر رسیدن وقت خواب و تجربه دوباره این حس بی نظیر هستم. مادرم لالایی های متفاوتی می خواند. یکی از لالایی های مورد علاقه ام این لالایی است:

لالا، لالا گل شب بوی مادر

گل زیبا، گل خوشبوی مادر

لالا، لالا گل صحرایی من

تو هستی همدم تنهایی من

لالا صورتت همرنگ گلهاست

دو چشم تو به رنگ آب دریاست

لالا میآید الان مرغک خواب

تو را او میبرد تا شهر مهتاب

لالا،لالا برو امشب دوباره

بشو مهمان مهتاب و خبرنگاران

لالا، لالا گل من، صبح فردا

بیا پهلوی من از آسمانها

به صدای لالایی مادرم عادت کرده ام. یک شب که حوصله خواندن لالایی نداشت، برایم از روی گوشی، آهنگ لالایی را پخش کرد؛ اما من صدای پخش شده را دوست ندارم. دوست دارم هر شب با صدای لالایی مادرم به خواب عمیق بروم. حتی اگر کس دیگری برایم لالایی را بخواند، باز هم برایم لالایی مادر نمی شود.

سخن آخر

در این مطلب، 4 انشا درباره لالایی مادر را با هم مطالعه کردیم. در سرانجام، از شما دعوت می کنیم نگاهی به متن لالایی زیبا برای بچه ها نیز بیاندازید. شما کدام انشا را بیشتر دوست داشتید؟ از طریق بخش نظرات و پرسش ها با ما در ارتباط باشید.

منبع: setare.com
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 616

به "4 نمونه انشا درمورد صدای لالایی مادر" امتیاز دهید

25 کاربر به "4 نمونه انشا درمورد صدای لالایی مادر" امتیاز داده اند | 3.2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 نمونه انشا درمورد صدای لالایی مادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید