9 دسر شکلاتی خوشمزه و خانگی؛ با طرز تهیه آن

به گزارش مجله جغتای، شکلات یکی از تنقلاتی است که همه ما دوست داریم و هر دسری که با آن درست گردد، خوشمزه و وسوسه انگیز است. در این مقاله سعی داریم با دسرها و کیک های شکلاتی خوشمزه شما را آشنا و طرز تهیه آن ها را آموزش دهیم.

9 دسر شکلاتی خوشمزه و خانگی؛ با طرز تهیه آن

در مجله اینترنتی خبرنگاران با ما همراه شوید.

1- چیز کیک شکلاتی:

چیز کیک یک دسر آمریکایی خوشمزه است که از یک لایه پنیر درست می گردد. برای درست کردن چیز کیک شکلاتی یخچالی به مواد زیر احتیاج داریم:

مواد لازم برای کراست و لایه پنیری
بیسکوییت شکلاتی پتی بور2 بسته
کره100 گرم
پنیر ماسکار پونه200 گرم(یک بسته)
خامه شیرین شده یا خامه صبحانه200 گرم(یک پاکت صورتی)
وانیلیک چهارم قاشق چایخوری
پودر قند3 قاشق غذاخوری
کاکائونصف الی یک قاشق غذاخوری
پودر ژلاتین1 قاشق غذاخوری
آب برای پودر ژلاتیننصف پیمانه
شکلات صبحانه فندقی1 قاشق غذاخوری

مواد لازم برای گاناش روی چیزکیک

شکلات تخته ای(شیری یا تلخ)150 گرم
خامه صبحانه200 گرم (یک پاکت صورتی)
شکلات تخته ای سفید50 گرم (برای تزیین)

برای آماده کردن کراست چیزکیک، بیسکوییت ها رو به تکه های کوچکتر تقسیم میکنیم و داخل دستگاهِ آسیاب میریزیم و کاملا پودر میکنیم. ظرف آبی رو روی حرارت قرار بدین تا آب به جوش بیاد، کره رو به تکه های کوچیک تقسیم کنید و داخل ظرفی بریزین و روی حرارت بخار آب قرار بدین. بدون اینکه ظرف کره با آب در حال جوش تماس داشته باشه، بخار آب باعث آب شدن کره میشه(روش بن ماری) گاهی با قاشق کره رو مخلوط کنید تا زودتر آب بشه. کره کاملا آب شده رو به بیسکوئیت های پودر شده اضافه کنید و مواد رو اول با قاشق به خورد هم بدید و بعد با دست کاملا مخلوط کنید تا کره کاملا به خورد بیسکوئیت ها بره و پودر بیسکوئیت حالت شن مانند به خودش بگیره.

برای ادامه مطلب طرز تهیه چیز کیک شکلاتی اینجا کلیک کنید.

2- کیک شکلاتی:

کیک شکلاتی یک دسر هیجان انگیز خوشمزه با چای برای عصرانه می چسبد. برای درست کردن کیک شکلاتی به مواد زیر احتیاج داریم:

کره110 گرم
شکر100 گرم
تخم مرغ180 گرم
شکلات تلخ60 گرم
شیر65 میلی لیتر
آرد125 گرم
وانیلیک چهارم قاشق چایخوری
بکینگ پودریک و یک چهارم قاشق چایخوری
پودر کاکائو3 قاشق غذاخوری

آرد و کاکائو و بکینگ پودر رو مخلوط کنین و سه بار الک کنید و کنار بذارین. شکلات رو به روش بن ماری (روی حرارت بخار آب) آب کنین و کنار بذارین تا خنک بشه. کره به دمای محیط رسیده و شکر رو با همرن بزنین تا کاملا سفید رنگ بشه و دونه های شکر داخل کره حل بشن. تخم مرغ ها رو دونه دونه اضافه کنین؛ وانیل رو هم به همراه تخم مرغ ها اضافه کنین و هر تخم مرغ رو یک دقیقه با دور تند همزن بزنین و شیر رو اضافه کنین. مواد رو در حد مخلوط شدن با همزن هم بزنین و شکلات آب شده رو اضافه کنین.

برای ادامه مطلب طرز تهیه کیک شکلاتی و سس مخصوص روی کیک اینجا کلیک کنید.

3- پودینگ شکلاتی:

پودینگ یک دسر فرانسوی است که به راحتی می توانید در منزل درست کنید. برای تهره دسر پودینگ شکلاتی به مواد زیر احتیاج دارید:

مواد اولیه تهیه پودینگ شکلاتی
شیر3 پیمانه
آرد برنج2 قاشق غذا خوری
نشاسته ذرت1 قاشق غذا خوری
پودر کاکائو1 قاشق غذا خوری سر پر
شکر6 قاشق غذاخوری
گلاب (اختیاری)1/4 پیمانه
شکلات تخته ای50 گرم
خامه صبحانه4 قاشق غذاخوری

نشاسته ذرت و آرد برنج رو الک و با هم مخلوط کنید و با میزانی آب خیس کنید تا حالت خمیری به خودش بگیره. 2- 3 الی 4 ساعت بذارید بمونه. این مرحله رو میتونید حذف کنید اما انجام این کار باعث میشه پودینگ نرم و لطیف باشه و حالت زبری داخل پودینگ حس نشه. شکر رو به مواد اضافه و مخلوط کنید. بعد پودر کاکائو رو داخلش الک کنید. با همزن دستی کاملا مخلوط کنید تا یکدست بشه و هیچ گلوله کاکائویی داخلش باقی نمونه. قابلمه رو روی حرارت کم قرار بدین و مدام با همزن دستی یا قاشق چوبی هم بزنید تا ته نگیره. برای ادامه مطلب طرز تهیه پودینگ شکلاتی اینجا کلیک کنید.

4- بستنی شکلاتی

بستنی شکلاتی یا همان مگنوم برای تابستان گزینه خوبی است و چه بهتر که آن را در منزل درست کنید. به همین منظور برای درست کردن بستنی شکلاتی به مواد زیر احتیاج داریم:

مواد اولیه بستنی چوبی
شیر300 میلی لیتر
شکر3/4 پیمانه
نشاسته ذرت2قاشق غذاخوری
وانیل1/4 قاشق چای خوری
شکلات سفید یا شیری و کاکائویی100گرم
خامه صبحانه یا خامه قنادی100میلی گرم
توت فرنگی (اختیاری)برای طعم مواد داخلی بستنی

نشاسته ذرت را در قابلمه ای بریزید و ابتدا با کمی شیر مخلوط کنید تا نشاسته گلوله نگردد و کاملا در شیر حل گردد. بعد مابقی شیر را اضافه کنید. شکر را هم به مخلوط شیر و نشاسته اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید. مرتب هم بزنید تا زمانی که ترکیب این مواد به غلظت فرنی برسد. بعداز حدود 10 تا 15 دقیقه، که مخلوط به غلظت فرنی رسید، آن را از روی حرارت بردارید. وانیل را اضافه کنید، بعد همانطور که پودینگ داغ است، حدود 100 گرم شکلات شیری را اضافه کنید. برای ادامه مطلب طرز تهیه بستنی شکلاتی(مگنوم) اینجا کلیک کنید.

5- کوکی شکلاتی

یکی از خوشمزه های بیسکوئیتی کوکی شکلاتی است. در اینجا می خواهیم یک کوکی شکلاتی خوشمزه با بافتی ترد و حالت کشسانی به شما آموزش دهیم:

آرد سفید قنادی120 گرم معادل 1 پیمانه
پودر کاکائو25 گرم معادل 3 قاشق سوپ خوری
کره115 گرم معادل 1/2 پیمانه
شکر قهوه ای150 گرم معادل 3/4 پیمانه
زرده تخم مرغ2 عدد
نمک1/4قاشق چایخوری
بکینگ پودر3/4 قاشق چایخوری
جوش شیرین1/2 قاشق چایخوری
شکلات چیپسی تلخ90 گرم یا 1/2 پیمانه
شکلات چیپسی نسوز و ضد حرارت برای روی کوکیبه میزان لازم

کره هم دمای محیط و شکر قهوه ای رو با لیسک کاملا مخلوط میکنیم تا به خورد هم برن و کاملا یکدست بشن. زرده های تخم مرغ رو اضافه میکنیم و با لیسک مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست بشن. آرد، بکینگ پودر، جوش شیرین و پودر کاکائو رو داخل ظرفی مخلوط میکنیم و دو بار الک می کنیم. مخلوط رو به مواد داخل ظرف اضافه می کنیم و بعد نمک رو هم اضافه میکنیم.

برای ادامه مطلب طرز تهیه کوکی شکلاتی بر روی لینک کلیک کنید.

6- براونی شکلاتی

براونی شکلات یک دسر شکلاتی خوشمزه است که به صورت چهار گوش و تخت است.

مواد اولیه برای تهیه براونی شکلاتی
تخم مرغ2 عدد
کره100 گرم
شکلات خرد شده100 گرم
شکر1 لیوان
پودر کاکائونصف لیوان
پودر قهوه فوری(اختیاری)1 قاشق چایخوری
بکینگ پودر1 قاشق چایخوری
وانیلنصف قاشق چایخوری
آردسه چهارم پیمانه

تخم مرغ، وانیل و قهوه فوری(نسکافه) رو داخل ظرفی با همزن برقی یا دستی به خوبی مخلوط کنید. پودر کاکائو رو داخل ظرف الک کنید و به خوبی مخلوط کنید. وقتی پودرکاکائو با بقیه مواد به خوبی مخلوط شد، شکر و کره ذوب شده رو اضافه و مخلوط کنید تا مواد یکدست بشن. آرد و بکینگ پودر رو با هم مخلوط کنید و داخل ظرف الک کنید. با بقیه مواد مخلوط کنید تا مواد صاف و یکدست بشه و هیچ گلوله آردی داخل مواد باقی نمونه. برای ادامه مطلب طرز تهیه براونی شکلاتی اینجا کلیک کنید.

7- تارت شکلاتی

تارت نوعی شیرینی بین الملی است. از مواد پرکننده برای پوشش تارت استفاده میگردد و خمیر تارت (کراست) حالت ترد و بیسکوئیتی دارد! اصلی ترین قسمت تارت پخت خمیر آن است. روی تارت باز است و خمیر قسمت رویی تارت را پوشش نمیدهد.

مواد لازم برای تهیه تارت موز و شکلات
کره سرد100 گرم
آرد2 پیمانه
بکینگ پودر1/2 قاشق چایخوری
خامه صبحانه100 گرم یا نصف پاکت
نمکنوک قاشق چایخوری
پودر شکر یا پودرقندپست2 الی 3 قاشق غذاخوری (بسته به ذائقه)

کره سرد یخچالی و خرد شده رو با پودر قند الک شده مخلوط میکنیم و به یاری دو تا چنگال کره و پودر قند رو به خورد هم میدیم. تا جایی که پودر قند کاملا جذب کره بشه و هیچ دونه ای دیده نشه، مخلوط کردن را ادامه میدیم. آرد الک شده، بکینگ پودر و نمک رو کاملا مخلوط میکنیم و به کره اضافه میکنیم. با نوک انگشتان مواد رو مخلوط کنید! به هیچ عنوان از کف دست برای مخلوط کردن مواد استفاده نکنین؛ چون حرارت کف دست باعث به روغن افتادن خمیر میشه. تا جایی که مواد حالت شنی پیدا کنه ادامه بدین. برای ادامه مطلب طرز تهیه تارت شکلاتی اینجا کلیک کنید.

8- سوفله شکلاتی:

سوفله به معنی پف کردن است و سوفله شکلاتی یک دسر شکلاتی خوشمزه فرانسوی است. این دسر شکلاتی را به راحتی در منزل می توانید درست کنید.

مواد اولیه سوفله شکلاتی
شیریک پیمانه
زرده تخم مرغ2 عدد
سفیده تخم مرغ3 عدد
نشاسته ذرتیک و نیم قاشق سوپ خوری
شکر75 گرم و میزانی هم برای دیواره های قالب
شکلات200 گرم
کره به دمای محیط رسیده2 قاشق غذاخوری
نمک1 پنس

سینی فر رو طبقه پایین فر قرار بدین و فر رو با دمای 190 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم بشه. کف و دیواره رمکین ها (ظرف مخصوص سوفله و کرم بروله) رو کاملا به کره نرم شده آغشته کنید. میزانی شکر داخل رمکین بریزید و داخل دست حرکت بدید و بچرخونید تا شکر کف و دیوارهای رمکین رو کاملا پوشش بده. برای ادامه مطلب طرز تهیه سوفله شکلاتی اینجا کلیک کنید.

9- کاپ کیک شکلاتی

کیک های کوچک یک نفره اونم شکلاتی از دسرهایی است که درست کردن آن را در منزل یک بار امتحان کنید. برای تهیه کاپ کیک شکلاتی به مواد زیر احتیاج داریم:

مواد لازم جهت تهیه کیک فنجانی با گاناش شکلاتی
تخم مرغ3 عدد
آرد1/5 لیوان
شکر70 گرم یا یک سوم لیوان
شیر70 گرم یا یک سوم لیوان
روغن60 گرم یا یک چهارم لیوان
بیکینگ پودر1 قاشق غذاخوری
وانیلیک چهارم قاشق چایخوری
پودر کاکائو2 الی 3 قاشق غذاخوری

آرد، وانیل و شکر را با هم مخلوط نموده و با همزن، حجم آن را تا دو برابر افزایش می دهیم تا مخلوط حاصل رنگ کرم و حالت کشدار به خود بگیرد. در ادامه شیر را اضافه نموده و مخلوط می کنیم. روغن را به مخلوط اضافه می کنیم و تا زمانی که به حالت کاملا یکنواخت تبدیل گردد، به هم زدن ادامه می دهیم. آرد، بیکینگ پودر و پودر کاکائو را با هم مخلوط نموده و سه بار آن را الک می کنیم. برای ادامه مطلب طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی اینجا کلیک کنید.

امیدوارم طرز تهیه این دسرهای شکلاتی برای شما مفیده بوده باشد. برای طرز تهیه انواع دسرها به خبرنگاران بلاگ سری بزنید.

منبع: اُکالا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1122

به "9 دسر شکلاتی خوشمزه و خانگی؛ با طرز تهیه آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 دسر شکلاتی خوشمزه و خانگی؛ با طرز تهیه آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید