آیا این زن مرموز و در سایه خواهر کیم جونگ اون است؟

به گزارش مجله جغتای، برآورد هایی درباره یکی دیگر از بستگان کیم جونگ اون رهبر کره شمالی که در معرض دید عموم قرار گرفته مطرح شده است.

آیا این زن مرموز و در سایه خواهر کیم جونگ اون است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، کارشناسان مسائل کره شمالی با آنالیز عکس های مختلف به حضور زنی مرموز و در سایه رهبر کره شمالی پی برده اند. گفته می گردد این زن کیم سول سونگ خواهر تنی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است. او در مراسم عمومی سخنرانی کیم کنار او دیده شده است. کیم سونگ پیش از مرگ کیم جونگ ایل در سال 2011 در خدمت پدرش بود.

به نظر می رسد او در فاصله 30 تا 40 سالگی قرار گرفته است و معمولا عینک می زند و یک کیف دستی بزرگ را حمل می نماید. پیش تر که او در حال خروج از مرسدس بنز کیم جونگ اون دیده شده بود. هم چنین، او در یک گردهمایی سیاسی بزرگ در ماه فوریه در حال تحویل متن سخنرانی کیم به او دیده شد. مایکل مدن کارشناس برجسته در حوزه شناخت و تحلیل نخبگان کره شمالی می گوید که ممکن است این زن بخشی از حلقه درونی رهبر کره شمالی باشد.

او می افزاید: ما نمی دانیم این فرد چه شغل و سِمَتی را برعهده دارد و دقیقا چه کاری را انجام می دهد. با این وجود، از آنجایی که مشاهده شد او در جریان یک رویداد خودروی شخصی کیم جونگ اون را ترک نموده بود این یک فرض منطقی و مطمئن است که او مستقیما برای او در دفتر اجرایی اش کار می نماید.

کیم جونگ اون چهار یا پنج نفر متشکل از زنان و مردان را در کنار خود دارد که به عنوان دستیار اداری و شخصی او کار می نمایند. این زن ممکن است منشی خصوصی او باشد. اگر زن مورد نظر، کیم سونگ 47ساله باشد تجربه زیادی برای ایفای این سِمت دارد. اگر این گونه باشد کار او حساس است چرا که هماهنگی برنامه رهبر کره شمالی، ترتیبات امنیتی او، رعایت پروتکل ها و الزامات پوشش مطبوعاتی را شامل می گردد.

در فرهنگ سیاسی کشوری مانند کره شمالی این یک کار بسیار مهم است، زیرا این فرد دسترسی نخبگان کره شمالی به رهبر آن کشور را دست کم برای رویداد های عمومی کنترل می نماید.

گفته می گردد کیم سونگ بعلاوه به عنوان مترجم زبان خارجی به کیم ایل سونگ پدربزرگ اش و حاکم بنیانگذار آن کشور خدمت نموده است. بعضی از منابع نقش های دیگری را در اداره ها و وزارتخانه های مرتبط با امور تبلیغاتی و دفاعی کره شمالی به او نسبت داده اند.

مدن می افزاید: زمانی که کیم جونگ اون ده سال پیش زمام امور را به دست گرفت این زن از حامیان سیاسی نخبگان اصلی بود و جانشینی و انتقال کیم را با کسب حمایت موثر از سوی نخبگان عملی ساخت.

اکنون کیم یو جونگ خواهر تنی کیم جونگ اون نقشی علنی را در رژیم کره شمالی ایفا می نماید. این در حالی است که کیم سونگ از کانون توجهات دوری نموده اگرچه مدن معتقد است این موضوع لزوما از نفوذ او نکاسته است.

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1268

به "آیا این زن مرموز و در سایه خواهر کیم جونگ اون است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا این زن مرموز و در سایه خواهر کیم جونگ اون است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید