اسکار 2017 با چاشنی ضد ترامپ

به گزارش مجله جغتای، هنرمندان هالیوودی دو روز پیش از برگزاری مراسم اعطای جوایز اسکار تظاهراتی را با رهبری جودی فاستر علیه دونالد ترامپ به راه انداختند.

اسکار 2017 با چاشنی ضد ترامپ

بی بی سی نوشت: تعدادی از هنرمندان هالیوودی به جای شرکت در مهمانی پیش از اسکار گرد هم جمع شدند و اعتراض خود را نسبت به سیاست های اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا ابراز کردند. این تظاهرات دو روز پیش از مراسم اسکار که روز یکشنبه در لس آنجلس برگزار می گردد، صورت گرفت. جودی فاستر بازیگر سرشناس برنده دو جایزه اسکار و مایکل جی. فاکس هنرپیشه کانادایی تبار، رهبران اصلی این حرکت جمعی بودند.

فاستر درباره حضور خود گفت: من به ندرت در جمع های عمومی صحبت می کنم، اما حالا وقت آن رسیده که خودی نشان دهم. فاکس نیز گفت: ما جزو خوش شانس ها بودیم و من می خواهم کمی از این شانس خود را با پناهندگانی که قصد دارند وارد آمریکا شوند، شریک شوم. من اعتقاد دارم که وقتی کارهای خیلی خوبی برای تو انجام می گردد، طبیعی است که حس مسئولیت شهروندی و حتی دنیای به تو دست دهد.

این هنرمند در ادامه گفت: من خود را یک آدم خوش بین می دانم و این گاهی به شخصه برای من سخت می گردد، بیشتر زمانی که یک نوع بی طاقتی در حال رشد و کمبود مهربانی و همدردی را در دنیا اطرافم می بینم. کرامت یک انسان ممکن است مورد اهانت قرار بگیرد، مخدوش گردد و یا بی رحمانه به سخره گرفته گردد، اما اگر حمایت ها باشند، هرگز نمی توان کرامت را از آن شخص گرفت.

فاکس بازیگری متولد کاناداست که دو دهه است شهروند آمریکا شده. او در خلال صحبت هایش گفت که به قدرت هنر برای تغییر نه تنها آنچه در قلب های ماست، بلکه آنچه در دنیا است اعتقاد دارد.

جودی فاستر که دو جایزه اسکار را برای فیلم های سکوت بره ها و متهم به دست آورده، گفت: اعتراض جمعی دقیقا راهی است که صنعت سینما را عظیم می نماید. راهی است برای گرامیداشت همه شما، برای عظیمداشت مقاصد هنری و تعهد ما به انسانیت، چه روی پرده و چه غیر آن.

این کارگردان ـ هنرپیشه در ادامه اضافه کرد: من آدمی نیستم که راحت بتوانم از چهره عمومی خودم برای این جور فعالیت ها استفاده کنم. بنابراین درست شبیه خیلی از شماها، در زندگی راه های کوچکی برای خدمت پیدا نموده ام تا خودم را نشان بدهم و بتوانم دست کسی را که پایین تپه است، بگیرم.

فاستر ادامه داد: اما سال جاری سال متفاوتی است و زمان این رسیده که خودی نشان دهم. این یک زمان منحصر به فرد در تاریخ است. وقت این است که همه حضور داشته باشند. وقتی ما تعالی سینما را جشن می گیریم؛ درست مثل همان کاری که امروز و این هفته در حال انجامش هستیم، نمی توانیم فراموش کنیم که کار این صنعت پرداختن به انسانیت است. همین محبت و مهربانی است که ما را قوی می نماید. کار درست را انجام دادن است که ما را عادل می نماید.

از زمان پیروز شدن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هالیوودی ها از هر فرصتی برای نشان دادن اعتراض خود به سیاست های او و قانون منع ورود مهاجران استفاده نموده اند.

طبق قانون موقتی که ترامپ وضع نموده، مسافران و مهاجران هفت کشور مسلمان ایران، عراق، سوریه، لیبی، سودان، یمن و سومالی حتی با وجود داشتن کارت سبز، حق ورود به ایالات متحده آمریکا را ندارند.

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 481

به "اسکار 2017 با چاشنی ضد ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکار 2017 با چاشنی ضد ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید