بالی تبار: خود علیزاده مقصر این ناکامی است، باوجود بنا دیگر نیازی به حضور من نبود

به گزارش مجله جغتای، مربی ناصر علیزاده گفت: نمی دانم چرا علیزاده مقابل حریف صرب به این شکل کشتی گرفت و در خاک فنی بر روی او اجرا نکرد.

بالی تبار: خود علیزاده مقصر این ناکامی است، باوجود بنا دیگر نیازی به حضور من نبود

عادل بالی تبار در مصاحبه با خبرنگاران، درباره ناکامی ناصر علیزاده فرنگی کار وزن 87 کیلوگرم ایران در کسب سهمیه المپیک توکیو با شکست مقابل زورابی داتوناشویلی صربستانی، اظهار کرد: به اعتقاد من ناصر علیزاده خودش کم کاری کرد و بازنده شد. داور 2 مرتبه به حریفش اخطار داد و او در خاک علیزاده نشست اما واقعا نمی دانم او چرا قدر این 2 فرصت را ندانست و حریفش را بارانداز نکرد.

مربی ناصر علیزاده ادامه داد: مبارزه را دیدم و به نظر من کشتی گیر صرب حریفی نبود که فن نخورد. علیزاده به همه فن می زد اما نمی دانم چرا به این شکل کشتی گرفت.

وی درباره احتیاط زیاد علیزاده در این مبارزه و نزدیک نشدن به حریفش بر خلاف مبارزه هایش در قهرمانی آسیا، گفت: فکر می کنم از انجا که حریفش خوب کول انداز می زد، می ترسید به او نزدیک گردد تا مبادا فن بخورد. به نظر من او به همین دلیل با حریف قاطی نشد. من هنوز پیروز نشده ام با او حرف بزنم و نمی دانم چرا انقدر از حریفش فاصله می گرفت. او اصلا طوری کشتی گرفت که همه ما از این شکست به هم ریختیم.

بالی تبار در واکنش به بعضی اظهارات مبنی بر اینکه حضور او در کنار علیزاده می توانست به عملکرد بهتر شاگردش در این مسابقات یاری کند، گفت: من که بزرگتر از محمد بنا نیستم. من اگر 2 سال است مربیگری می کنم، بنا 30 سال است مربیگری می نماید و تجربه او خیلی بیشتر از امثال من است. به نظر من این مسائل ارتباطی به شکست علیزاده ندارد. او خودش مقصر این شکست است. شاهمرادف هم مربی باشد نمی تواند جای کشتی گیرش روی تشک برود و حریف را بارانداز کند!

دارنده مدال طلای کشتی فرنگی آسیا، اعلام نمود: داور 2 بار به حریفش اخطار داد و او باید از این فرصت استفاده می کرد و در خاک بارانداز می زد. قبل از مسابقات بارها با او و محد بنا در ارتباط بودم. او به لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی داشت. اگر علیزاده مسئله ای قبل از مسابقات داشت شاید حضور من در بلغارستان می توانست به او یاری کند اما واقعا با حضور بنا دیگر نیازی به من نبود. او دو کشتی را خوب برد اما نمی دانم چرا مقابل حریف صرب به این شکل کشتی گرفت.

وی اظهار کرد: اگر فردی غیر از بنا کنار بود شاید می توانستم بگویم حضور من به علیزاده یاری می کرد اما محمد بنا در 3 دوره المپیک سرمربی تیم ملی بوده و می تواند مرده را زنده کند! وقتی خود سرمربی تیم ملی به همراه او راهی این مسابقات شده نشان دهنده توجه بنا به علیزاده بوده است. خدا برای ناصر علیزاده خواست و بنا هم به او اعتماد کرد. او قول داده بود سهمیه المپیک را بگیرد اما نمی دانم چرا قدر این فرصت را ندانست. از همه مردم عزیزمان عذرخواهی می کنم و امیدوارم ناصر در رقابت های بعدی جبران کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 832

به "بالی تبار: خود علیزاده مقصر این ناکامی است، باوجود بنا دیگر نیازی به حضور من نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالی تبار: خود علیزاده مقصر این ناکامی است، باوجود بنا دیگر نیازی به حضور من نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید