بهترین عصاره های گیاهی برای شاد بودن و رفع اضطراب

به گزارش مجله جغتای، برترین ها: همه می دانند که عصاره های گیاهی در ماساژ کاربرد دارند و در آرام کردن اعصاب موثرند. اما عصاره های گیاهی خیلی بیش از آنچه فکر می کنید کاربرد دارند.

بهترین عصاره های گیاهی برای شاد بودن و رفع اضطراب

در واقع وقتی صحبت از تاثیر بر اعصاب می شود، عصاره های گیاهی ابزار های مهمی به شمار می فرایند. آروماتراپی فقط ریلکس تان نمی کند؛ بلکه می تواند شما را شادتر و باانرژی تر نیز کرده و اعتماد بنفس تان را افزایش بدهد. ضمناً عصاره های گیاهی که برای تسکین اضطراب و پاکسازی روح به کار می فرایند می توانند انرژی منفی را از جسم و فکر و محیط تان دور نمایند.

در این مطلب با ما باشید تا بهترین عصاره های گیاهی برای پاکسازی روح و محیط تان را به شما معرفی کنیم و به شما بگوییم کدام عصاره ها می توانند کمک تان نمایند به هدف های تان برسید و تندرستی تان را تضمین کنید.

آروماتراپی و کاهش اضطراب

همه ما گهگاه دچار اضطراب می شویم و طی این زمان ها تا حدود زیادی تعادل روحی مان را از دست می دهیم. هر چند عصاره های گیاهی جایگزینی برای درمان های رایج نیستند، اما می توانند مکملی برای رویکرد های درمانی باشند و کمک نمایند سطوحی از اضطراب که خیلی زیاد نیستند درمان شوند.

راه های متنوعی برای استفاده از این عصاره های گیاهی وجود دارد؛ بنابراین همیشه قبل از اینکه عصاره خاصی را انتخاب کنید، ببینید کدام شیوه را ترجیح می دهید. شما می توانید شمع هایی بخرید که حاوی عصاره های بخصوصی هستند، می توانید خودتان در خانه چند عصاره را ترکیب کنید و یا اینکه می توانید عطر هایی که از عصاره های خاصی تهیه شده اند را به نقاط نبض تان بزنید (مثلا به مچ دست ها و پایین گردن).

برخی از افراد دستمال های آغشته به عصاره های گیاهی را با خود دارند تا هر وقت در شرایط استرس برانگیز قرار گرفتند آن را بو بکشند و عده ای نیز در اتاق خواب خود از عصاره های گیاهی استفاده می نمایند تا خوابی راحت تر داشته باشند. هر چند بیشتر این عصاره ها بی ضررند، اما همیشه برچسب روی محصول را بخوانید تا به روشی سالم تر از آن استفاده کنید (مخصوصا اگر قرار است آن را روی پوست تان بزنید).

عصاره های گیاهی برای اضطراب و افزایش شادی

همه عصاره هایی که به شما توصیه می کنیم این ویژگی مشترک را دارند که اضطراب تان را تسکین می دهند، شادتان می نمایند و به طریقی انرژی منفی را از شما دور می نمایند؛ بنابراین اگر احساس افسردگی، اضطراب، دلشوره و یا ناراحتی در خانه خودتان دارید می توانید از این عصاره ها استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم ابتدا میزان کمی از هر عصاره بخرید، چون معمولا تا زمانی که عصاره ها را امتحان نکنیم نمی دانیم کدام عصاره بهترین تاثیر را روی ما دارد.

اگر بیماری خاصی دارید و دارو مصرف می کنید حتما پیش از اینکه عصاره خاصی را به کار ببرید اول با پزشک تان مشورت کنید و دستورات لازم را از او بگیرید.

اسطوخودوس

اسطوخودوس به عنوان یکی از بهترین عصاره های گیاهی برای اضطراب معروفیت دارد. عصاره اسطوخودوس زرد کم رنگ بوده و رایحه ای با شیرینی ملایم دارد که تقریبا مورد پسند همه است. می توانید از عصاره اسطوخودوس برای تقویت احساس آرامش و ریلکسیشن بدن وقتی که استرس دارید استفاده کنید. گفته می شود که اسطوخودوس برای رفع بیخوابی نیز مفید است. بوی خوش اسطوخودوس وقتی که تحت تنش هستید کمک تان می کند آرام شوید و افکارتان را سروسامان بدهید. سوزاندن شمع اسطوخودوس می تواند طی تمرینات مدیتیشن به بهبود تمرکزتان کمک کند.

گُل سرخ

عصاره گل سرخ رایحه ای سبُک و شیرین دارد و گفته می شود وقتی که حال و حوصله ندارید، اعتماد بنفس تان را افزایش می دهد. وقتی حادثه منفی و شوکه نماینده ای در زندگی روی می دهد، عصاره گل سرخ می تواند به تسکین تنش تان کمک زیادی بکند. ضمناً عصاره گل سرخ، حس شادی و تندرستی را تقویت می کند. همه کارشناسان آروماتراپی عقیده دارند که عصاره گل سرخ شهوت آور است و می تواند در روتین مراقبت از پوست نیز قرار بگیرد.

علف ویتور (خس خس)

علف ویتور رایحه ای خوشایند و خاک مانند دارد و می تواند انرژی منفی را از شما و محیط تان دور کند. در مورد درمان خلق و خوی بد، علف ویتور در کاهش احساس خشم و عصبانیت بسیار موثر است. این گیاه می تواند افکارتان را جمع و جور کرده و حس خوبی به شما بدهد. خیلی از افراد ادعا می نمایند علف ویتور به کاهش انرژی اضطرابی کمک می کند. یعنی مانند اسطوخودوس کمک تان می کند خواب راحت تری داشته باشید.

گیاه زیره

عصاره گیاه زیره یکی از عصاره هایی است که معروفیت کمی دارد، اما تاثیرات آن قابل توجه است. عصاره زیره تا حدودی تند است و عده ای می گویند بسیار آرامشبخش است. گیاه زیره طی زمان هایی که احساس می کنید فکر تان خسته و آشفته است توصیه می شود. عصاره زیره انرژی و اشتیاق تان را افزایش می دهد، در نتیجه احساس شادابی خواهید کرد. عصاره گیاه زیره می تواند راه چارهی برای کاهش تنش و ناهماهنگی باشد، چه در محیط خانه و چه بین دو نفر. مثلا استفاده از عصاره زیره نزدیک تختخواب تان ممکن است به شما کمک کند اختلاف تان با همسرتان را رفع و رجوع کنید!

عصاره پرتقال

عصاره پرتقال باید در صدر لیست عصاره های شادی بخش قرار بگیرد. هرچند مکانیسم عملکرد عصاره پرتقال هنوز معین نیست، اما خیلی از کارشناسان عقیده دارند عصاره پرتقال، سروتونین را افزایش می دهد که یک پیام رسان حال خوب کُن است. عصاره پرتقال برای درمان کمبود انرژی عالی است و می تواند به شما انگیزه و روحیه بدهد. ضمناً وقتی روی چیزی کار می کنید که نیاز به خلاقیت دارد می توانید از عصاره پرتقال در اطراف خود استفاده کنید یا وقتی که مجبورید کار سخت و خسته نماینده ای را انجام بدهید.

رُزماری

عصاره رزماری برای درمان خستگی مفید بوده و به طور کلی روحیه را در زمان های اندوه و افسردگی تقویت می کند. عصاره رزماری برای دفع انرژی منفی بسیار خوب است و می تواند دقت و تمرکز را بالا ببرد. مطالعاتی که در مورد تاثیرات رزماری بر مغز در حال انجام است نشان می دهد عصاره رزماری به شما کمک می کند اطلاعات بیشتری را به فکر بسپارید و میزان کلی کورتیزول را کاهش بدهید (هورمون استرس). استفاده از برگ های رزماری در آشپزی نیز شیوه خوبی برای بهره بردن از خواص آن است.

وانیل

وانیل لذیذ و شیرین است و تعجبی ندارد که بوی آن نیز می تواند حس منفی را از وجودتان دور کند. اگر در پی عصاره ای برای تسکین نوسانات خلقی و بهتر شدن حال تان هستید، وانیل می تواند فورا این کار را برای تان انجام بدهد. عصاره وانیل برای غلبه بر استرس و اضطراب مفید است.

بابونه

بابونه یکی از معروف ترین راه چاره های گیاهی برای درمان بیخوابی است. بابونه می تواند باعث خوابی عمیق و راحت شود و به همین دلیل خیلی از افراد قبل از خواب چای بابونه می نوشند. اما عصاره بابونه معروفیت کمتری دارد، ولی در واقع برای تسکین اندوه مفید است. اگر بی حس و حال بودن تان مربوط به احساس تنهایی تان است، عصاره بابونه برای تان خوب است. خیلی از افراد ادعا می نمایند بعد از استنشاق بوی بابونه احساس می نمایند دوباره شارژ شده اند. عصاره بابونه نیز مانند عصاره گل سرخ در مراقبت از پوست نیز موثر است و به داشتن پوستی سالم و نرم و شفاف کمک می کند. ضمناً بابونه می تواند به محو شدن جای زخم کمک کند.

منبع: thelawofattraction

منبع: زندگی روز
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1160

به "بهترین عصاره های گیاهی برای شاد بودن و رفع اضطراب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین عصاره های گیاهی برای شاد بودن و رفع اضطراب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید