تصادف قطار با اتوبوس در جنوب قاهره 30 کشته و مجروح بر جا گذاشت

به گزارش مجله جغتای، در تصادف یک قطار باری با یک اتوبوس حامل کارگران در جنوب قاهره دست کم 4 نفر کشته و 26 نفر دیگر مجروح شدند.

تصادف قطار با اتوبوس در جنوب قاهره 30 کشته و مجروح بر جا گذاشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بار دیگر حادثه تصادف قطار باری با اتوبوس در مصر تکرار شد و در حادثه جدید یک قطار حامل زغال، با اتوبوس حامل کارگران در منطقه کفر علو در شهر حلوان در جنوب قاهره تصادف کرد.

بر اساس گزارش شبکه خبری الجزیره در این حادثه دست کم 4 نفر کشته و 26 نفر دیگر مجروح شدند.

اواخر فروردین ماه بود که واژگونی قطار در جهت قاهره به شهر منصوره دست کم هشت کشته و 109 زخمی به جا گذاشت. این قطار در نزدیکی شهر طوخ در شمال قاهره واژگون شده است.

مقامات مصری نقض فنی را عامل واژگونی این قطار بیان کرده بودند اما رسانه های مصری نوشتند که راننده قطار و کمک راننده و هشت مسئول راه آهن شهر طوخ در پی این حادثه بازداشت شدند.

در تاریخ 16 فروردین ماه نیز در پی برخورد دو قطار مسافربری در استان سوهاج مصر در کرانه غربی رود نیل، دستکم 32 نفر جان باخته و 66 نفر مجروح شدند.

طی چند ماه گذشته چندین حادثه پی در پی در مصر، فضای سیاسی و اجتماعی این کشور را مشغول به خود کرده است. بسته شدن کانال سوئز به علت به گل نشستن کشتی باری ژاپنی، برخورد مرگ بار دو قطار و ریزش یک ساختمان ده طبقه در قاهره با 20 کشته و زخمی و واژگونی قطار، حوادثی است که مصر در چند ماه گذشته به خود دیده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 902

به "تصادف قطار با اتوبوس در جنوب قاهره 30 کشته و مجروح بر جا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصادف قطار با اتوبوس در جنوب قاهره 30 کشته و مجروح بر جا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید