تقدیر ویژه جشنواره مدیترانه ای کن از فیلم ایرانی

به گزارش مجله جغتای، فیلم مستند علمی موج یا ذره؟ تقدیر ویژه جشنواره فیلم مدیترانه ای کن را دریافت کرد.

تقدیر ویژه جشنواره مدیترانه ای کن از فیلم ایرانی

به گزارش خبرنگاران، جشنواره فیلم مدیترانه ای از شهر کن فرانسه، پنجمین دوره خود را از 27 تا 30 نوامبر (7 تا 10 آذرماه) به صورت آنلاین برگزار کرد و در این دوره 4 فیلم کوتاه از ایران به نام های پری ساخته صابر مصطفی پور، گوشواره های ابریشمی ساخته نیما حسن بیگی، نامه مادرم به کارگردانی امین ماهر و موج و یا ذره؟ ساخته علیرضا رحمان طلب توانستند به بخش مسابقه این جشنواره راه یابند که در نهایت فیلم مستند علمی موج یا ذره؟ توانست تقدیر ویژه بخش بهترین فیلم مستند را به دست آورد.

مستند موج یا ذره؟ که با همکاری اساتید دانشگاه های صنعتی شریف و علوم پزشکی شهید بهشتی ساخته شده است، این سوال چالش برانگیز را مطرح می نماید که آیا ما در جهانی هوشمند زندگی می کنیم؟ آیا فقط انسان ها قدرت درک احساسات و عواطف ظریف را دارند؟ در پاسخ به این سوال، ابتدا گیاهان و درک ناشناخته آنها از محیطِ پیرامون مورد توجه قرار گرفته و سپس نمایش ذرات زیراتمی و واکنش عجیب آنها به رویدادهای اطراف، بیننده را شگفت زده می نماید.

این مستند اولین فیلمی ست که با موضوع فیزیک کوانتوم در کشور ما تهیه شده است.

عوامل سازنده فیلم عبارتند از:نویسنده و کارگردان: علیرضا رحمان طلب، تصویربردار: سینا سیدعسگری، گوینده متن فارسی: سینا خدادادی، گوینده متن انگلیسی: فرشید علیزاده

عکس: اقبال رئوف، مشاور علمی: هادی محمدی، مشاور پروژه: حسین پورستار، مجری طرح: شرکت کیان فیلم

کارشناسان: پروفسور هاشم رفیعی تبار (استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، پژوهشگر ارشد دانشگاه آکسفورد، پژوهشگر ویزیتور انستیتوی هانری پوانکاره پاریس و بنیان گذار علم نانو در ایران)، دکتر افشین شفیعی (استاد دانشگاه صنعتی شریف) و دکتر جمشید آرام (روانشناس و پژوهشگر علوم ذهنی)

سکانس افتتاحیه این مستند، روایت داستانی دارد که کتایون علیزاده ، تارا سپهری و فاطمه علیجانی در این سکانس ها ایفای نقش نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 573

به "تقدیر ویژه جشنواره مدیترانه ای کن از فیلم ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر ویژه جشنواره مدیترانه ای کن از فیلم ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید