تماس تلفنی سیسی با رئیس شورای ریاستی لیبی

به گزارش مجله جغتای، رئیس جمهوری مصر در جریان تماس تلفنی با رئیس جدید شورای ریاستی لیبی بر اهمیت هماهنگی مشترک میان دو کشور تاکید نمود.

تماس تلفنی سیسی با رئیس شورای ریاستی لیبی

بسام راضی، سخنگوی ریاست جمهوری مصر بیان کرد، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری این کشور به محمد المنفی به خاطر انتصابش به عنوان رئیس جدید شورای ریاستی لیبی تبریک گفت.

بسام راضی همچنین گفت، سیسی، برای المنفی آرزوی موفقیت و پیروزی در مأموریت جدید خود کرد.

رئیس جمهوری مصر ابراز امیدواری کرد، انتخاب رهبری جدید لیبی به مثابه شروع دوره ای جدید باشد که تمامی موسسات دولتی لیبی در آن به صورت هماهنگ و متحد کوشش و فعالیت نمایند و منفعت ملی را بالا ببرند و برای سرانجام دادن به اختلافات و دودستگی های لیبی کوشش نمایند.

سیسی همچنین عنوان داشت، اختلافات و دودستگی های لیبی، یکی از موانع مرحله اخیر بود و دولت و ملت لیبی و همچنین سایر مناطق و کشورهای همسایه از آن رنج می بردند.

وی بر تداوم ارائه حمایت و یاری رسانی به برادران لیبیایی در زمینه های مالی، امنیتی و نظامی تاکید نمود.

المنفی نیز بر تقویت روابط برادرانه و مستحکم با مصر و اهمیت تقویت همکاری میان لیبی و مصر در زمینه های مختلف و افزایش هماهنگی و همکاری میان آنها در مسائل منطقه ای مهم و مورد توجه دو کشور تاکید نمود.

رئیس شورای ریاستی لیبی، سهیم بودن و مشارکت کارآمد و موثر مصر در حل بحران لیبی در زمینه های سیاسی، نظامی و مالی را ستود.

لیبی از زمان برکناری معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع شاهد دودستگی و جنگ و ناآرامی است و دو دولت یکی در غرب (دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج) و دیگری در شرق (به ریاست خلیفه حفتر) بر این کشور سلطه دارند که هر یک کوشش دارد با شکست دیگری، کنترل کل کشور را در دست بگیرد. دولت اول از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و دولت شرق لیبی هم از سوی بعضی کشورها از جمله روسیه حمایت می گردد.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 692

به "تماس تلفنی سیسی با رئیس شورای ریاستی لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس تلفنی سیسی با رئیس شورای ریاستی لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید