خبرنگاران واکنش انگلیس به تحریم های چین

به گزارش مجله جغتای، لندن - خبرنگاران - وزیر امور خارجه انگلیس به تحریم های اخیر چین علیه لندن واکنش نشان داد و باردیگر این کشور را به نقض حقوق بشر متهم و ادعا کرد که پکن کوشش می نماید منتقدانش را ساکت کند.

خبرنگاران واکنش انگلیس به تحریم های چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، دومینیک راب روز آدینه با صدور بیانیه ای که در تارنمای وزارت امور خارجه انگلیس منتشر شد گفت: کاملا روشن است، هنگامی که انگلیس به جامعه جهانی برای تحریم آن هایی که مسئول نقض حقوق بشر در چین هستند می پیوندد، دولت چین منتقدانش را تحریم کند.

وی اضافه نمود: اگر دولت چین می خواهد معقولانه به ادعای نقض حقوق بشر در سین کیانگ پاسخ دهد باید اجازه دهد که کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد واقعیت ها را راستی آزمایی کند.

دولت انگلیس روز دوشنبه هم گام با اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا، چهار مقام پکن را به اتهام نقض حقوق بشر در استان سین کیانگ تحریم کرد.

این تحریم ها شامل ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی افرادی می گردد که گفته شده موازین حقوق بشر را در این ناحیه نقض نموده اند.

دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس ادعا کرد که شواهد موجود درباره نقض گسترده حقوق بشر در استان سین کیانگ قابل چشم پوشی نیست. وی اضافه نمود: ما در کنار شرکای بین المللی تحریم های هدفمندی را اعمال کردیم تا از افراد مسئول حساب بکشیم.

کشورهای غربی از جمله انگلیس، چین را به استفاده از خشونت و سختگیری علیه مسلمانان اویغور در سین کیانگ متهم می نمایند اما دولت چین این اتهامات را رد نموده و می گوید تنها کسانی را مجازات می نماید که علیه امنیت کشور اقدام نموده باشند.

چین روز آدینه در پاسخ به تحریم های لندن، 9 تبعه و 4 نهاد انگلیس را که با سوء نیت، دروغ پراکنی و گسترش اطلاعات غلط انجام می دهند، تحریم کرد.

به این ترتیب ورود افراد و اعضای اصلی خانواده آن هایی که تحریم شده اند به سرزمین اصلی، هنگ کنگ و ماکائو چین ممنوع است. اموال آنها در چین مسدود خواهد شد و شهروندان و موسسات چینی از تجارت با آنها منع می شوند. چین این حق را دارد که اقدامات بعدی را انجام دهد.

براساس بیانیه سخنگوی وزارت امور خارجه چین، انگلستان با استناد به اصطلاح مسائل حقوق بشر در سین کیانگ، تحریم های یکجانبه ای را علیه افراد و نهاد مربوطه چینی اعمال کرد.

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است که این اقدام مبتنی بر چیزی جز دروغ و اطلاعات غلط نیست و آشکارا قوانین بین المللی و هنجارهای اساسی حاکم بر روابط بین الملل را نقض می نماید و به شدت در امور داخلی چین دخالت نموده و روابط چین و انگلیس را به شدت تضعیف می نماید.

وزارت خارجه چین با ابراز مخالفت قاطع و محکومیت شدید، سفیر انگلیس در چین را احضار نموده است.

چین قاطعانه مصمم است که از حاکمیت ملی، امنیت و منافع توسعه خود محافظت کند و به طرف انگلیس هشدار می دهد که در جهت اشتباه حرکت نکند.

در بیانیه وزارت امور خارجه چین آمده است در غیر این صورت، پکن با قاطعیت واکنش های بیشتری نشان خواهد داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 759

به "خبرنگاران واکنش انگلیس به تحریم های چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکنش انگلیس به تحریم های چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید