رکود مالی آمریکا همچنان قربانی می گیرد

به گزارش مجله جغتای، لینکدین اعلام نموده که بیش از 700 کارمند خود را اخراج و اپلیکیشن کاریابی متمرکز درچین را نیز تعطیل خواهد نمود.

رکود مالی آمریکا همچنان قربانی می گیرد

رکود مالی آمریکا همچنان قربانی می گیرد/ اخراج 716 کارمند به وسیله لینکدین

به گزارش فارس به نقل از رویترز، لینکدین، شبکه اجتماعی متعلق به شرکت مایکروسافت که مکانی برای حضور حرفه ای های کسب و کار است، روز دوشنبه اظهار داشت 716 شغل را به علت نوسانات تقاضا، اخراج و اپلیکیشن کاریابی متمرکز در چین را نیز تعطیل می نماید.

لینکدین که 20هزار کارمند دارد، پیرو رکود مالی اخیر به سایر شرکت های فناوری بزرگ از جمله شرکت مادر خود در زمینه اخراج کارگران می پیوندد.

این شرکت به وسیله فروش تبلیغات و بعلاوه با دریافت هزینه اشتراک عایدی کسب می نماید.

طبق گفته Layoffs.fyi که این پیامدها را دنبال می نماید، در شش ماه گذشته، بیش از 270هزار شغل فنی اخراج شده اند.

رایان روسلانسکی، مدیرعامل لینکدین در نامه ای به کارمندان گفت که این اقدام، اخراج شغل های مربوط به فروش، عملیات و تیم های پشتیبانی با هدف ساده سازی عملیات شرکت بوده است.

وی نوشت: ما با نوسانات بیشتر بازار و تقاضای مشتریان و برای خدمت رسانی موثرتر به بازارهای نوظهور و در حال رشد، در حال توسعه استفاده از فروشندگان هستیم. یکی از سخنگویان لینکدین گفت که منظور از فروشندگان، شریک های خارجی هستند که کارهای نو و موجود را انجام می دهند.

روسلانسکی بعلاوه در این نامه گفت که این تغییرات منجر به ایجاد 250 شغل نو می گردد. سخنگوی این شرکت نیز اعلام نموده که کارمندان اخراج شده واجد شرایط درخواست برای این نقش ها هستند.

لینکدین بعلاوه اظهار داشت در سال 2021 تصمیم به خروج بیشتر از چین راگرفته و اکنون برنامه مشاغلی که در این کشور ارائه می داد را حذف خواهد نمود. این شرکت علت تصمیم خود را محیط چالش انگیز این کشور خواند. بر این اساس اپلیکیشن کاریابی متمرکز در چین به نام InCareers تا 9 آگوست(18 مرداد) حذف خواهد شد.

این شرکت گفت:علی رغم پیشرفت اولیه ما، InCareer با رقابت شدید و فضای چالش برانگیز اقتصاد کلان روبرو شد که در نهایت ما را به تصمیم برای توقف خدمات رساند.

رکود مالی در آمریکا و مسائل شرکت ها، دو مسئله جداناپذیر هستند. ادامه دار شدن این مشکل باعث شد تا آن ها دست به اخراج های گسترده ای بزنند تا از این طریق هزینه های خود را جبران نمایند. شرکت های بزرگ در بخش فناوری، بیشترین اخراج های اخیر را به خود اختصاص داده اند، از جمله 27هزار نفر اخراج در آمازون که بیشترین عدد در تاریخ این شرکت است. متا 21هزار نفر و آلفابت شرکت مادر گوگل 12هزار نفر را اخراج نموده اند.

طبق گفته Layoffs.fyi، قبل از اعلام لینکدین، 5هزار شغل مربوط به فناوری در ماه می حذف شده بودند.

مایکروسافت که لینکدین را در سال 2016 به قیمت حدود 26 میلیارد دلار خریداری کرد، در ماه های اخیر حدود 10هزار شغل را کاهش داده و مبلغ 1.2 میلیارد دلار مربوط به اخراج کارکنان را برای خود حفظ نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1441

به "رکود مالی آمریکا همچنان قربانی می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکود مالی آمریکا همچنان قربانی می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید