سرمای کرونا و سرمای تحریم امروز در آستانه زوال است خبرنگاران

به گزارش مجله جغتای، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در مراسم نوروز 1400 گفت: سرمای کرونا و سرمای تحریم امروز در آستانه زوال است.

سرمای کرونا و سرمای تحریم امروز در آستانه زوال است خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در مراسم نوروز 1400 که با حضور وزرای علوم و میراث فرهنگی و دیپلمات ها و سفرای خارجی مقیم تهران در محل وزارت امور خارجه برگزار گردید، طی سخنانی گفت: سرمای کرونا، سرمای بیداد، سرمای تحریم امروز در آستانه زوال است. امروز به همت دانشمندان، کرونا با کمک خدا ریشه کن خواهد شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی بیان نمود: درسی که فراگرفتیم این است که جهان یک قدر قدرت دارد و آن ذات مقدس باریتعالی است. آن ها که صدای قدرتشان گوش فلک را پر نموده بود در مقابل این ویروس زانو زده بودند.

وزیر امور خارجه گفت: آینده همه ما جدایی ناپذیر است. باید شادی ها را تقسیم و در شادی و غم یکدیگر شریک باشیم.

وی گفت: پیشرفت در کنار عقب ماندگی، غنا در کنار فقر، ناامنی در کنار امنیت و صلح در کنار جنگ قابل جمع نیست، جهانی شدن به معنی جدایی ناپذیر ماست.

ظریف اضافه کرد: همه در یک کشتی نشسته ایم. آینده بشریت آینده مشترک است. کرونا باید آموخته باشد نمی توانیم در غم یکدیگر شاد باشیم. نمی توانیم در ناامنی یکدیگر امنیت داشته باشیم.

وزیر خارجه گفت: قرنی را پشت سر می گذاریم که ناامنی، احتکار واکسن و ... داشت.

به گزارش خبرنگار فارس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در ابتدای این مراسم نوروز را مظهر نو شدن عالم کبیر و صغیر خواند و اضافه کرد: آنچه امروز بعنوان فرهنگ نوروز می شناسیم، امرپز این تنوع و تکثر زیبا و چشم نواز در نوروز به تحول و نو شدن گره خورده است. از خدا می خواهیم فکر ما را به سمت تحولی به سوی همزیستی و دوستی تغییر دهد.

وی گفت: امیدوارم در سال جدید شاهد ریشه کن شدن ویروس کرونا و رویش مجدد تندرستی باشیم. نوروز یادآور شروع و سرنوشتی مشترک برای انسان است. برای شما، مردم ایران. مردم منطقه و همه ملل، نوروزی توام با سلامتی، شادی و دوستی آرزو می کنم.

در این مراسم همچنین منصور غلامی وزیر علوم، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 743

به "سرمای کرونا و سرمای تحریم امروز در آستانه زوال است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمای کرونا و سرمای تحریم امروز در آستانه زوال است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید