سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی منصوب شد

به گزارش مجله جغتای، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر حمید امیدوار را به عنوان سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی منصوب کرد.

سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی منصوب شد

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمدعلی زلفی گل، در حکم انتصاب دکتر امیدوار، آورده است: انتظار می رود با پیروی از آموزه های اسلامی مبانی علمی و روحیه انقلابی و راهبردهای اساسی دولت مردمی و جلب همکاری استادان مدیران و کارکنان گرامی (یاوران علمی) آن پژوهشگاه نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا کند.

در این حکم انتصاب، بر انجام ماموریت های پژوهشگاه مواد و انرژی به توضیح ذیل تاکید شده است:

ایفای نقش هدایتی و حمایتی از تمامی دانشمندان، استادان، پژوهشگران، دانشجویان و دانش پژوهان رشته های مرتبط با مواد و انرژی،

بسترسازی نرم افزاری و سخت افزاری برای استفاده از ظرفیت علمی و فناوری و نوآوری استادان پژوهشگران دانشجویان و دانش پژوهان رشته های مرتبط با مواد انرژی،

سیاست گذاری و برنامه ریزی برای علم و فناوری در حوزه مواد و انرژی.

ایجاد پهنه علم و فناوری استان البرز با موضوع پژوهشگاه مواد انرژی و با هماهنگی شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری و وزارت کشور،

تکمیل زنجیره علم و فناوری ایده تا محصول و فراوری ثروت در حوزه مواد انرژی با ایجاد پژوهشکده فناوریهای ساخت،تحقق ساخت داخل با رویکرد اتکا به درون و تعامل با محیط بیرون.

توجه به حوزه مواد پیشرفته و فرایندهای ساخت نوین و انرژی های تنوپذیر با رویکرد اقتصاد مقاومتی،انجام تحقیقات کاربردی منجر به کسب فناوری های مرتبط با فراوری و مصرف انرژی و توسعه مواد پیشرفته، تبدیل شدن به مرجع علمی و پژوهشی کشور و منطقه در موضوع مواد و انرژی،

پیشگام شدن در زمینه نیمه هادی ها، مواد مرکب مواد زیستی، سرامیک ها، فلزات پیشرفته انرژی های تنوپذیر و متغیر و سازه های انرژی در کشور،کوشش در جهت تحقق دیپلماسی علمی و دستیابی به افق های نو علم و فناوری در حوزه های مواد انرژی،انجام طرح های پژوهشی کلان و میان رشته ای جهت برطرف نیازهای کشور در حوزه مواد و انرژی، ارتباط تعامل و تکامل هم افزا با انجمن ها و قطب های علمی مرتبط با مواد و انرژی.

دکتر حمید امیدوار، عضو هیات علمی و دانشیار دانشکده مهندسی مواد و متالورژی گروه آموزشی فراوری و سنتز مواد دانشگاه صنعتی امیرکبیر است که تا به امروز 3 عنوان کتاب 59 مقاله علمی و پژوهشی به زبان فارسی، 83 مقاله به زبان انگلیسی منتشر شده است. وی تا به امروز 24 اختراع به ثبت رسانده است.

از جمله سمت های اجرایی دکتر امیدوار می توان به مسئولیت معاونت پژوهشی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، معاونت راهبری و اجرایی سازی اجرای ستاد نقشه جامع علمی کشور نی زاشاره کرد.

وزیر علوم بعلاوه در نامه جداگانه ای، از خدمات و کوشش های کتر علیرضا خاوندی، رئیس پیشین پژوهشگاه مواد و انرژی قدردانی کرد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1137

به "سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید