شرایط پرداخت وام 450 میلیونی مسکن چیست؟

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه وشهرسازی درباره آخرین شرایط تسهیلات نهضت ملی مسکن و تسهیلاتی که به خود مالکان پرداخت می گردد گفت: از هفته پیش امکان پرداخت این تسهیلات به متقاضیان فراهم شده و مالکان می توانند مدارک را بارگذاری و بلافاصله بانک عامل هم نوع بانک و هم شعبه بانک را انتخاب نمایند.

شرایط پرداخت وام 450 میلیونی مسکن چیست؟

او اضافه نمود: این افراد به بانک ها معرفی می شوند و با مراجعه به شعبه بانک نسبت به تکمیل مدارک اقدام می نمایند.

محمودزاده اعلام کرد: اسناد مالکیت پروانه ساخت از موارد اصلی برای دریافت این تسهیلات است.

این مقام مسئول گفت: تسهیلات نهضت ملی مسکن به خود مالکی واگذار می گردد احتیاج به خرید اوراق و سپرده گذاری ندارد و می توانند این تسهیلات را عینا برای ساخت و ساز استفاده نمایند.

او گفت: این تسهیلات در چهار مرحله و متناسب با پیشرفت پروژه به وسیله بانک عامل به حساب واریز می گردد.

اعطای تسهیلات مسکن عامل رونق بخش های مختلف اقتصاد

محمود جامساز کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه فراوری یک میلیون واحد مسکن در سال می تواند تاثیر بسزایی در رونق اقتصاد کشور داشته باشد گفت: اگر هدف دولت یعنی ساخت یک میلیون مسکن در سال و ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال محقق گردد می توان انتظار داشت که با حرکت روبه جلوی بخش مسکن، شاهد رشد شاخص های مالی باشیم.

او اضافه نمود: با در نظر گرفتن رقم شش میلیون تومان برای ساخت هر متر مسکن، سرمایه بسیار هنگفتی برای ساخت این واحدهای مسکن در نظر گرفته شده است؛ اگر هر کدام از بخش های مسکن با ساخت این واحدها رونق بگیرد، صدها نفر در هر کدام از بخش های ساخت این واحدها مشغول به کار می شوند و اشتغال برای افراد ایجاد شده و در نتیجه شاهد رونق فراوری و اشتغال در اقتصاد کشور خواهیم بود.

جامساز یادآور شد: با ارائه تسهیلات به بخش مسکن می توان در جهت رونق آن قدم های موثری برداشت چرا که در حال حاضر نقدینگی در این بخش وجود ندارد و با سرازیر شدن پول می توان رونق را به بازار مسکن و بخش های مختلف اقتصاد رساند؛ از سوی دیگر دولت باید به بخش مسکن نگاه ویژه ای داشته باشد چرا که این بخش می تواند لوکوموتیو بخش اقتصاد را به حرکت در بیاورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار مسکن را از صفحه مسکن دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1143

به "شرایط پرداخت وام 450 میلیونی مسکن چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط پرداخت وام 450 میلیونی مسکن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید