آغاز سال تحصیلی از نیمه شهریور، تقریبا قطعی است

به گزارش مجله جغتای، مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اطلاع داد که آغاز سال تحصیلی از نیمه شهریور، تقریبا قطعی است خانواده ها مطمئن باشند سناریو ها با اولویت سلامت دانش آموزان و عدم قطع چرخه آموزش است.

آغاز سال تحصیلی از نیمه شهریور، تقریبا قطعی است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد محسن بیگی در مصاحبه تلفنی با برنامه روزنه رادیو مصاحبه گفت: اصل آغاز سال تحصیلی از نیمه شهریور، تقریبا قطعی است، اما اینکه به چه شکل باشد موضوعی است که در استان های مختلف متفاوت است؛ در هرجایی که شرایط برای برگزاری کلاس ها به صورت حضوری وجود داشته باشد با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ها همچنین کاهش تراکم دانش آموزان و مدیریت رفت و آمد بچه ها حضوری است در جایی که این امکان فراهم نباشد سال تحصیلی به وسیله آموزش های مجازی و شبکه شاد و تلویزیونی خواهد بود.

وی ادامه داد: بنا داریم تا جایی که امکان دارد آموزش به صورت حضوری باشد، زیرا اثربخشی آموزش به صورت حضوری مناسب است، اما ما در شرایطی هستیم که تصمیم گیری کلی امکان پذیر است و در شرایط جزئی باید بگوییم این بیماری تصمیم را حتی برای هفته آینده هم ناممکن می نماید.

محسن بیگی ادامه داد که در جا هایی که امکان حضوری و یا حضور یک روز در میان دانش آموزان وجود دارد باید بتوانیم یاری به سلامت بچه ها داشته باشیم. در جا هایی که تراکم دانش آموزی زیاد است باید تراکم را کم کنیم لذا باید محیط ایمن و بهداشتی را برای آموزش حضوری درنظر بگیریم و، اما در شرایط قرمز نیز آموزش های مجازی برای تداوم چرخش آموزش ادامه دارد.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت به ما اعلام شرایط قرمز، سفید و زرد را می نماید و ما در آموزش و پرورش نباید در جایی که تجمع باشد کلاس برگزار کنیم. اکنون امکان اینکه شرایط ثابتی را برای یک شهر و استان مشخص کنیم وجود ندارد، اما سناریو ها با اولویت سلامت دانش آموزان و عدم قطع چرخه آموزش است.

وی اعلام کرد که دغدغه خانواده ها دغدغه ما است و رایزنی هایی نیز برای اینترنت دانش آموزان انجام شده و موضوعات رایگان شدن اینترنت و یا عرضه شدن آن به صورت ارزان قیمت در حال پیگیری از سوی مسئولان است.

محسن بیگی درباره آموزش معلمان نیز در بحث آموزش مجازی گفت: جلسات و آموزش های خوبی در این باره به همکاران داده شده و به صورت فراگیر در بحث شبکه های تلویزیونی و فراوری محتوا اقدامات خوبی انجام شده است.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که مطالعات تطبیقی به طور مرتب در آموزش و پرورش در حال اجرا است ما از تجارب سایر کشور ها هم استفاده می کنیم.

وی همچنین درباره بهداشت و ضدعفونی کردن مدارس گفت: اعتبار مناسبی سال گذشته در اختیار مدارس دولتی نهاده شد. در طول تابستان نیز وزیر به سازمان نوسازی مدارس گفت که بحث بهداشت محیط مدارس را تامین کند تا در ابتدای سال تحصیلی مسائل سیستم بهداشتی نداشته باشیم. درخواستی نیز از سازمان برنامه و بودجه داشته ایم تا اعتباری در این باره در اختیار ما قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 353

به "آغاز سال تحصیلی از نیمه شهریور، تقریبا قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز سال تحصیلی از نیمه شهریور، تقریبا قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید