نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران، وزارت صنعت، معدن و تجارت چندی پیش طرح های فروش خودروسازان دولتی و خصوصی را متوقف کرد و به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان دستور داد که سامانه متمرکزی را برای عرضه محصولات آنها طراحی کرد. بر همین اساس، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از دیروز سه شنبه 27 اردیبهشت آغاز به کار کرده است.

نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه

در این سامانه راهنمای ثبت نام خودرو به شرح زیر آمده است:

  • مرحله اول:

متقاضیان جهت ثبت اطلاعات شخصی (ثبت نام اینترنتی خودرو) خود در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، با انتخاب گزینه ورود / ثبت نام (از منوی اصلی سامانه) وارد صفحه ورود و ثبت نام خواهند شد.

  • مرحله دوم:

با انتخاب گزینه ثبت نام، کاربر به صفحه اطلاعات اولیه مشتری هدایت می شود. سپس با تکمیل فرم اطلاعات، حساب کاربری خود را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ایجاد می کند. اطلاعات این فرم شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، تلفن همراه، کلمه عبور و تکرار آن است.

  • مرحله سوم:

پس از تشکیل حساب کاربری، کاربر به صفحه فرم کامل ثبت نام هدایت می شود. سپس نام و نام خانوادگی کاربر در قسمت مربوط به کاربران (بالا سمت چپ) نمایش داده می شود. با تکمیل این فرم، کاربر اطلاعات تفصیلی خویش را در سامانه ثبت می کند. تکمیل فیلدهای ستاره دار اجباری است. در نهایت، کاربر پس از انتخاب گزینه ثبت و ادامه وارد صفحه اصلی سامانه برای انتخاب خودرو می شود.

  • مرحله چهارم:

پس از تکمیل فرم ثبت نام کاربر می تواند خودروی مورد نظر خود را انتخاب کند.

  • مرحله پنجم:

کاربر می تواند پس از انتخاب خودروی مورد نظر، فهرست بخشنامه های فروش را مشاهده کرده و با انتخاب یکی از بخشنامه ها، وارد مرحله بعدی می شود.

  • مرحله ششم

متقاضی خرید خودرو در این مرحله اطلاعات ثبت شده در مراحل قبل را تایید می کند.

  • مرحله هفتم

کاربر در این مرحله، کد رهگیری مربوط به ثبت درخواست خود را دریافت می کند. با دریافت کد رهگیری، مرحله شرکت در قرعه کشی به اتمام می رسد. نام کاربر در فهرست کسانی که در قرعه کشی شرکت داده می شوند، قرار خواهد گرفت.

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1282

به "نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید