پاک کردن چسب 123 از روی دست

به گزارش مجله جغتای، هنگام کار با چسب قطره ای 123 امکان ریزش آن روی پوست یا سطوح مختلف وجود دارد اما نگران نباشید تکنیک هایی وجود دارد که به راحتی می توانید چسب را از هر سطحی پاک کنید.

پاک کردن چسب 123 از روی دست

تکنیک های پاک کردن چسب یک دو سه (123 قطره ایی) از سطوح و پوست

به گزارش خبرنگاران به نقل از میهن نوین ، همه ما گاهی اوقات هنگام انجام پروژه ها، خود را کثیف می کنیم. نشت و ریختن هنگام کار با چسب یک دو سه یا اپوکسی ممکن است منجر به باقی مانده های ناخواسته گردد. با این حال، چسب های یک دو سه قوی معمولا می تواند با استفاده از موادی که در کارگاه یا در خانه وجود دارد پاک گردد.

هر چقدر مراقب باشید و به طور حرفه ای با چسب بخصوص چسب های یک دو سه کار انجام دهید احتمال نشت و ریزش چسب وجود دارد. به همین دلیل در این بخش تکنیک های آموزشی برای پاک کردن چسب یک دو سه از روی فلز، پلاستیک، شیشه، پارچه، بتن و … را به شما معرفی می کنیم.

روش های پاک کردن چسب 123 از روی سطوح مختلف

چگونه چسب یک دو سه را از روی فلزات پاک کنیم؟

پاک کردن چسب یک دو سه از روی فولاد، آلومینیوم و یا دیگر فلزات رایج احتیاجمند دقت است. در اینجا چند نکته ساده برای پاک کردن چسب از روی فلزات آورده شده است. همواره با تمیز کردن هر گونه کثیفی و یا به جامانده از منطقه با آب و یک پارچه آغاز کنید. همه تکنیک ها روی سطوح تمیز بهتر کار می نمایند.

یک پارچه تمیز و یا پنبه را در استون خالص خیس کنید. اگر استون خالص در دسترس ندارید، پاک نماینده لاک ناخن را امتحان کنید. پارچه یا پنبه را روی چسب تا زمانی که حل گردد، فشار دهید و آن را به طور کامل پاک کنید.

ابتدا چسب را با یک پاک نماینده خانگی نرم نموده و سپس سعی کنید آن را با یک چاقو یا تیغ پاک کنید. در این روش حتما مراقب خراشیدگی و ساییدگی فلزات باشید.

می توانید الکل ضعیف یا آب اکسیژنه را جایگزین استون قرار دهید. با یک پارچه کهنه و یا پنبه، چسب را حل نموده و سپس آن را پاک کنید.

همچنین می توانید مقداری روغن روی دستمال بزنید روی چسب پولیش کنید تا چسب آن کنده گردد.

چگونه چسب یک دو سه را از روی فلزات رنگ شده پاک کنیم؟

پاک کردن چسب از روی فلزات رنگ شده، فرآیند مشابه ای را دنبال می نماید اما احتیاجمند یک راه چاره قوی تر است.

دوباره، با یک سطح تمیز آغاز کنید. سپس، ناحیه مورد نظر را با یک روان نماینده اسپری نموده و اجازه دهید خیس بخورد، سپس هر گونه چسب اضافی روی سطوح را پاک کنید.

با استفاده از یک کارت پلاستیکی، کاردک و با اعمال فشار زیاد و ضربه های آرام چسب را به طور کامل از بین ببرید. برای برخی از سطوح مانند نماهای خارجی خودرو، شاید لازم باشد موم بهره ببرید.

چگونه چسب یک دو سه را از روی سطوح پلاستیکی پاک کنیم؟

پاک کردن چسب یک دو سه از روی سطوح یا ظروف پلاستیکی متفاوت است. در صورت امکان، همواره نقطه نامعلومی را امتحان کنید تا ببینید چگونه واکنش نشان می دهد، زیرا درجات متفاوتی از پلاستیک واکنش مختلفی دارند. دقت کنید و دستورالعمل های مربوط به محصول را بخوانید.

بعد از آن مرطوب نماینده یا روغن گیاهی را امتحان نموده و از یک پارچه خیس بهره ببرید، اجازه دهید چسب کمی خیس بخورد و سپس با یک تکه پارچه تمیز کنید. سرکه نیز می تواند چسب را از روی پلاستیک پاک کند. این ناحیه را با استفاده از سرکه سفید خیس کنید، سپس چسب را با یک کارت اعتباری یا کاردک از بین ببرید.

چگونه چسب یک دو سه را از روی پارچه پاک کنیم؟

برای پاک کردن لکه های سرسخت چسب یک دو سه از روی پارچه با خراشاندن ملایم آغاز کنید .البته مراقب باشید پارچه آسیب نبیند و پاره نگردد. پارچه را یک شب در آب سرد خیس کنید.

بعد از خیساندن، مقدار کمی از مواد شوینده مایع را روی پارچه چسبی بریزید و با یک مسواک نرم آن را ماساژ دهید. پارچه را به صورت طبیعی در آب گرم بشویید. اگر چسب پاک نشد، با استفاده از استون و پنبه این کار را انجام دهید. مراقب لباس های ظریف باشید چون استون می تواند باعث تغییر رنگ گردد. دوباره پارچه را در آب گرم بشویید.

چگونه چسب یک دو سه را از روی چرم پاک کنیم؟

پاک کردن چسب یک دو سه از روی چرم و یا مواد مشابه مانند کفش جیر احتیاج به کمی دقت دارد.

با یک کاردک به آرامی آغاز به خراشاندن چسب کنید تا چسب اضافی را بدون آسیب به چرم پاک کنید. کف صابون را با اسفنج تمیز روی چسب بزنید و با یک حوله تمیز و خشک و در صورت احتیاج تکرار کنید.

اگر چسب هنوز پاک نشده است، روش استون را امتحان کنید. یک پنبه را آغشته به لاک پاکن بر پایه استون کنید و مراقب باشید که آن را لکه دار نکنید. اجازه دهید چسب را شل کند و سپس آن را با یک پارچه تمیز کنید.

چگونه چسب یک دو سه را از روی سطوح بتنی پاک کنیم؟

چسب همه منظوره با بتن پیوند مستحکم و مقاوم در برابر آب ایجاد می نماید.

برای حذف چسب سفت شده با یک چاقو آغاز کنید. آب جوش می تواند چسب را نرم کند. ابتدا آب داغ را امتحان کنید، سپس آن را بشویید. برای از بین بردن چسب های سرسخت، سعی کنید مقدار کمی آمونیاک با مواد شوینده را مخلوط کنید.

چگونه چسب یک دو سه را از روی سطوح و ظروف شیشه ای پاک کنیم؟

برای پاک کردن چسب یک دو سه از روی سطوح شیشه ای، ترکیبی از روش های دستی و شیمیایی را امتحان کنید. ژله پترولیوم، لاک پاکن، سرکه و یا روغن (به طور متناوب، مواد مبتنی بر روغن مانند مایونز یا مارگارین)را به منطقه بمالید و به طور کامل و به آرامی چسب را با یک پد تمیز کنید.

روش دیگر برای پاک کردن چسب از روی شیشه، تغییر دما است. این ناحیه را با آب گرم خیس کنید و چسب را بتراشید. قرار دادن شیشه در طول یک شب در آب داغ و صابون می تواند به شل شدن چسب یاری کند. اگر این کار یاری نکرد، استون یا الکل را امتحان کنید. ابتدا بر روی یک ناحیه کوچک آزمایش کنید تا به شیشه آسیب نزنید.

چگونه چسب یک دو سه را از روی سطوح مختلف پاک کنیم؟

برای از بین بردن چسب می توان از آبلیمو یا الکل، استفاده کرد. مقداری آبلیمو یا الکل روی دستمال یا سطح چسب بریزید و بوسیله مسواک روی سطح مورد نظر بکشید تا چسب آن از بین برود.این روش برای سطوح حساس مناسب است.

چگونه چسب یک دو سه را از روی دست پاک کنیم؟

در ابتدا با دست چسب قطره ای را از روی پوست جدا کنید. برای انجام اینکار باید اجازه دهید چسب روی پوست خشک گردد. سپس با ناخن پسب را از روی پوست جدا کنید. اگر احساس درد داشتید از روش های زیر استفاده نمائید:

پاک کردن چسب از روی پوست با آب و صابون

آب گرم و صابون قدرت جذب چسب را کمتر می نماید و با استفاده از آن می توان چسب را از بین برد. آب گرم را در یک ظرف ریخته و 1 قاشق غذاخوری پودر صابون به آن اضافه کنید.

دست خود را که آغشته به چسب شده است را به مدت 30 الی 60 ثانیه داخل آن قرار دهید برای قدرت بیشتر پاک نمایندگی می توان مقداری آب لیمو به محلول اضافه نمود. پس از تقریبا دو دقیقه ، چسب را می توان به آرامی از روی پوست جدا نمود.

پاک کردن چسب از روی پوست با استفاده از کره

کمی کره به روی چسب بزنید و پوست خود را کاملا به کره آغشته کنید تا چسب از روی پوست جدا گردد. از روغن زیتون نیز می توانید به جای کره بهره ببرید.این روش برای پوست های حساس مناسب است.

پاک کردن چسب از روی پوست با استفاده از حلال لاک(آستون)

مقداری آستون به روی چسب بریزید تا چسب را نرم کند. استون موجب حل شدن سیانواکریت که ماده اصلی در چسب یک دو سه است می گردد.

سپس پوست خود را با آب و صابون بشوئید. آستون را با پنبه یا دستمال به پوست نزنید چرا که موجب حساسیت پوستی می گردد.

پاک کردن چسب از روی پوست با استفاده از نمک

2قاشق غذاخوری نمک را با کمی آب مخلوط نموده و خمیری حاصل را روی چسب قرار دهید. سپس به مدت 2 دقیقه روی پوست را ماساژ دهید و آب کشی نمائید. خاصیت سایندگی این خمیر موجب از بین رفتن چسب می گردد.

پاک کردن چسب از روی پوست با استفاده از خمیر دندان

به پوست خود که چسب یک دو سه روی آن ریخته شده است مقداری خمیردندان زده و آن را ماساژ دهید. سپس به مدت چند دقیقه با اسفنج، مسواک یا پارچه روی چسب بکشید. خمیردندان به دلیل داشتن مواد ساینده میتواند منجر به جدا شدن چسب می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 531

به "پاک کردن چسب 123 از روی دست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاک کردن چسب 123 از روی دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید