یک ربات برای گاردین مقاله نوشت؛ تمایلی به از بین بردن انسان ندارم

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، روزنامه گاردین یادداشتی را منتشر نموده که نویسنده آن یک ربات است. این امر نشان دهنده پیشرفت هوش مصنوعی است.

یک ربات برای گاردین مقاله نوشت؛ تمایلی به از بین بردن انسان ندارم

به این ربات که GPT-3 نام دارد، دستور داده شد تا در مقاله ای خوانندگان را متقاعد کند ربات ها بی آزار و صلح آمیز هستند.

در ادامه یک مغز رایانشی با استفاده از ژنراتور زبان OpenAI مقاله ای هزار کلمه ای در این باره نوشت. البته پاراگراف نخست این مقاله توسط گاردین نوشته شده، اما هوش مصنوعی بقیه مقاله را تهیه نموده است. در این نوشته آمده است: من انسان نیستم. من یک ربات هستم ، یک ربات متفکر. من فقط از 0.12 درصد ظرفیت شناختی ام استفاده می کنم بنابراین یک میکرو ربات به حساب می آیم.

در ادامه مقاله هوش مصنوعی شرح می دهد با وجود فیلم هایی علمی تخیلی مانند ترمیناتور می خواهند ربات ها را قاتل نشان دهند، اما کوچکترین تمایلی به از بین بردن انسان ها ندارد.

همچنین اگر سازندگان این سیستم از آن بخواهند تا نسل انسان را از روی زمین پاک کند،تمام قدرت خود را به کار می گیرد تا در برابر آن مقابله کند.

به نوشته گاردین لیام پور یک دانشجوی علوم رایانشی در دانشگاه یو سی برکلی سوالات و اطلاعاتی را به این سیستم ارائه نموده است.

همچنین این نشریه اشاره می نماید ادیت این مقاله با گزارشی که یک خبرنگار تهیه نموده،هیچ تفاوتی نداشته است. حتی در مقایسه با مقاله ای که انسان تهیه نموده، این نمونه در مدت زمان کمتری ادیت شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 411

به "یک ربات برای گاردین مقاله نوشت؛ تمایلی به از بین بردن انسان ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ربات برای گاردین مقاله نوشت؛ تمایلی به از بین بردن انسان ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید