3 رژیم مختلف دتاکس برای کاهش وزن ، از این رژیم ها دوری کنید

به گزارش مجله جغتای، رژیم دتاکس لزوما به معنی آب های میوه ای نیست و این آب های میوه دار تنها بخشی از این رژیم هستند. رژیمی که به قهرمان سم زدای بدن ها نیز معروف است.

3 رژیم مختلف دتاکس برای کاهش وزن ، از این رژیم ها دوری کنید

به گزارش خبرنگاران، انتخاب یک رژیم دتاکس با هدف کاهش وزن باید سالم و هوشمندانه و به طور تعیین برای کاهش وزن طراحی شده باشد. اگر تصمیم خود را برای شروع یک رژیم کاهش وزن دتاکس گرفته اید، تا خاتمه این مطلب را بخوانید و از بین سه رژیم مخصوص کاهش وزن دتاکس یکی را برای خود برگزینید. اما قبل از آن باید چند نکته و حقیقت علمی را راجع به دتاکس بدانید.

رژیم دتاکس، به خودی خود سم زدایی نمی کند و در حقیقت تنها به فرآیند سم زدایی بدن ما کمک می کند.

چگونه یک رژیم دتاکس را انتخاب کنم؟

پیش گرفتن یک رژیم دتاکس همانقدر که می تواند برای بدن افراد مفید باشد و توانایی آن را در سم زدایی افزایش دهد، در صورت رعایت نکردن برخی از اصول و شرایط اولیه می تواند مضر و خطرناک نیز باشد. کارشناسان بر این باورند که یک رژیم کامل رژیمی است که در آن تمامی طیف های تغذیه ای لازم برای بدن از جمله پروتئین (غلات، دانه ها و …)، کربوهیدرات، آنتی اکسیدان، فیبر و … باشد.

از رژیم هایی مانند رژیم های زیر دوری کنید:

- رژیم های دتاکس کم کالری: از رژیم هایی که کالری مصرفی روزانه آنها بسیار کم است دوری کنید زیرا آنها عملکرد عادی و طبیعی بدن شما را به خطر می اندازند.

- رژیم دتاکسی با هدف های دست نیافتنی: از قدیم گفته اند که سنگ بزرگ نشانه نزدن است! پس بجای تمایل به کاهش وزن در مدت زمان کوتاه، منطقی باشید و از این گونه رژیم ها دوری کنید!

- رژیم دتاکسی با حذف گروه غذایی خاص: همانطور که پیش تر گفتیم رژیم غذایی باید همه گروه های غذایی را شامل شود. از پیش گرفتن رژیم هایی که تنها به آب و مکمل ها اکتفا می کنند، اجتناب کنید.

بهترین رژیم دتاکس کدام است؟

شاید هیچ گاه نتوان به این پرسش با قطعیت پاسخ داد، زیرا هیچ دو نفری وجود ندارند که یک رژیم یکسان بر آنها تاثیر مشابهی بگذارد. اما در نهایت و به صورت کلی سه رژیم دتاکسی که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم، از بین محبوب ترین های آنها انتخاب شده اند.

1- دتاکس دوهفته ای

این رژیم یک رویکرد منطقی و کاملا علمی است که از طریق دکتر یان، متخصص تغذیه از دانشگاه هاروارد، به شما پیشنهاد می شود. چه چیزی بهتر از دو هفته زمان، برای پیش گرفتن رژیم دتاکسی که سبک زندگی شما را زیر و رو کند؟ رژیمی که در کنار مصرف غذاهایی با آنتی اکسیدان و فیبر بالا، تمرینانت ورزشی را نیز با خود به همراه دارد.

این رژیم به صورت تخصصی برای کاهش وزن نوشته نشده، اما با تغییر روند تغذیه ای و عادت به سبک زندگی نو، این رژیم علاوه بر کمک به کاهش وزن، به ثابت نگه داشتن وزن پس از کاهش آن نیز، کمک شایانی می کند.

2- دتاکس سه روزه

آیا دو هفته کامل وقت ندارید یا این مدت به نظرتان خیلی طولانی می آید؟ رژیم دتاکس سه روزه را امتحان کنید! این رژیم ویژه بعد از دوره ای است که زمان های شلوغ، پر مهمانی و مسافرت و متعاقبا تغذیه نادرستی داشته اید!

3- دتاکس نوشیدنی

در این رژیم به خصوص حتی نیاز نیست که غذاهایی را که دوست دارید ترک کنید! اما لازم است که آنها را متعادل کنید و از غذاهای فرآوری شده و پرچرب و … دوری کنید و همزمان با این کار، نوشیدنی های دتاکس رنگارنگ را در وعده های غذایی خود جای دهید. نوشیدنی هایی که می تواند ترکیب آب با هر میوه ای که دوست دارید، باشد.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مهر 1401 بروزرسانی: 18 مهر 1401 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 1348

به "3 رژیم مختلف دتاکس برای کاهش وزن ، از این رژیم ها دوری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 رژیم مختلف دتاکس برای کاهش وزن ، از این رژیم ها دوری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید