بانک آمریکایی: قیمت نفت در تابستان رقم 80 دلار در هر بشکه خواهد بود

به گزارش مجله جغتای، بانک گلدمن ساکس آمریکا در پیش بینی خود در مورد قیمت نفت تاکید کرده و گفت: با توجه به افزایش سریع تقاضا در بازار جهانی قیمت نفت در تابستان رقم 80 دلار در هر بشکه را خواهد دید.

بانک آمریکایی: قیمت نفت در تابستان رقم 80 دلار در هر بشکه خواهد بود

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از رویترز، بانک آمریکایی گلدمن ساکس، دوباره بر پیش بینی قبلی خود تأکید کرده و گفت که قیمت نفت برنت با توجه به فرایند سریع افزایش تقاضای نفت در بازار جهانی رقم 80 دلار در هر بشکه را خواهد دید.

این بانک آمریکایی تأکید کرد: افزایش میزان واکسیناسیون در آمریکا و اروپا در حال بالا بردن میزان مصرف از وسایل نقلیه است و پیش بینی می شود تا خاتمه تابستان امسال تقاضای نفت در بازار جهانی به 96.5 میلیون بشکه در روز برسد.

بانک گلدمن ساکس پیشتر گفته بود در ماه مارسی که گذشت قیمت نفت برنت رقم 80 دلار را می بیند، اما حالا گفته که در سه ماهه سوم امسال این اتفاق رخ خواهد داد.

این بانک البته در ماه آوریل هم این پیش بینی خود را تکرار کرده و گفته بود، تغییر شگرفی که در حجم تقاضای نفت در بازار جهانی رخ خواهد داد، نباید دست کم گرفته شود. البته گلدمن ساکس در پیش بینی های خود احتمال توافق ایران و آمریکا برای لغو تحریم ها را هم در نظر گرفته است.

در حالی که بسیاری بر این باورند لغو تحریم ها باعث کاهش قیمت نفت در بازار جهانی خواهد شد، اما برخی کارشناسان نسبت به تاثیر این اتفاقات بر بازار نفت نظرات متفاوتی دارند، به عنوان مثال بانک گلدمن ساکس می گوید بازگشت نفت ایران به بازار جهانی حجم تقاضا را دستخوش تغییر نخواهد کرد و به همین دلیل نمی تواند تاثیر زیادی بر قیمت داشته باشد.

اوپک هم پیش بینی کرده که امسال شاهد رشد 6 میلیون بشکه در روز در بازار جهانی خواهیم بود و از آژانس بین المللی انرژی هم رقم 5.4 میلیون بشکه ای رشد تقاضا را برای امسال پیش بینی کرده و گفته سال آینده هم 3.1 میلیون بشکه در روز به تقاضای نفت افزوده خواهد شد و تا خاتمه سال 2022 عبور حجم تقاضا از میزان آن در سال 2019 و پیش از شیوع کرونا خواهیم بود و حجم آن 100.6 میلیون بشکه در روز را ثبت می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 900

به "بانک آمریکایی: قیمت نفت در تابستان رقم 80 دلار در هر بشکه خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک آمریکایی: قیمت نفت در تابستان رقم 80 دلار در هر بشکه خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید