بخشودگی جریمه تامین اجتماعی به دانش بنیان ها تعلق گرفت

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به امضای تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان تامین اجتماعی مزایای ویژه ای در حوزه تامین اجتماعی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

بخشودگی جریمه تامین اجتماعی به دانش بنیان ها تعلق گرفت

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

بر این اساس به غیر از مزایای پیشین، تمام یا قسمتی از جریمه های مقرر در قانون تامین اجتماعی نیز بخشیده می گردد، این جریمه ها بنا به درخواست کارفرما و با توجه به دلایل ابراز شده ای مانند خارج از اختیار بودن و انجام نشدن تکالیف مقرر و با در نظر دریافت سوابق گذشته و خوش حسابی شرکت ها در صورت موافقت سازمان تامین اجتماعی، شامل بخگرددگی می شوند.

این بخگرددگی بر اساس بندهای ذیل ماده 2 قانون اصلاح قانون تامین اجتماعی مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام، انجام می گردد، آیین نامه اجرایی این ماده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه و ظرف مدت 2 ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می رسد.

پیش از این بر اساس تفاهم نامه امضاء شده میان معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس سازمان تامین اجتماعی، این سازمان سعی کرد تا فعالیت شرکت های دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق را در حوزه کاری تامین اجتماعی تسهیل کند.

سلسله جلساتی نیز برای هماهنگی بیشتر میان مدیران این دو سازمان برگزار شده، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در جلسه با دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع خلاق و نرم، با اشاره به بعضی مسائل مطرح شده از سوی جوانان فعال در حوزه استارتاپ ها، گفت: بخشی از مسائل مطرح شده با اصلاح رویه های اداری و به سادگی قابل اجرا است، مسایلی همچون دفتر مشترک را می توانیم با همکاری مشترک حل کنیم.

وی گفت که کوشش دارد برای ارائه خدمات به فعالان حوزه استارتاپ ها، انعطاف داشته باشد و جایی که اختیار قانونی دارد می تواند به سرعت عمل کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 512

به "بخشودگی جریمه تامین اجتماعی به دانش بنیان ها تعلق گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشودگی جریمه تامین اجتماعی به دانش بنیان ها تعلق گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید