جای خالی سرمایه گذاری شستا و هلدینگ بانک ها در گلستان

به گزارش مجله جغتای، خبرنگاران/گلستان نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس گفت: برای کمک به اقتصاد کشاورزان و در راستای تأمین امنیت غذایی کشور، نیاز است که هلدینگ بانک ها و شستا در استان سرمایه گذاری انجام دهند.

جای خالی سرمایه گذاری شستا و هلدینگ بانک ها در گلستان

رحمت الله نوروزی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: گلستان ظرفیت های بسیار زیادی در بخش کشاورزی دارد و در چندین محصول استراتژیک، رتبه برتر تولید در کشور را داراست.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد کشاورزی، اضافه کرد: متأسفانه با وجود این ظرفیت ها، هلدینگ بانک ها و شستا در استان گلستان سرمایه گذاری نکرده اند. معتقدیم مسئولان ملی در گام دوم انقلاب باید برنامه ریزی جامعی را برای استفاده از ظرفیت های این استان داشته باشند.

دسترسی گلستان به کشورهای اوراسیا

کننده مردم علی آباد کتول در مجلس با بیان اینکه در گلستان بستر ارتباط ریلی و هوایی با کشورهای اوراسیا مهیا است، گفت: اکنون با توجه به مسائل با غرب بعد از خروج آمریکا از برجام و همراهی اروپا با آمریکا، می طلبد که ارتباط کشورمان را با شرق و کشورهای اوراسیا افزایش دهیم.

نوروزی با اشاره به اینکه با این کار هم جهش تولید و هم اشتغال پایدار در منطقه محقق می شود، اضافه کرد: انتظار داریم وزارتخانه های صمت، اقتصاد، جهاد کشاورزی، خارجه و تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یک برنامه ریزی جامع و کامل به خواست مردم استان گلستان عمل کنند.

تصویب منطقه آزاد اینچه برون در اولویت قرار گیرد

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به پیگیری های تصویب منطقه آزاد اینچه برون اشاره کرد و گفت: گلستان از پتانسیل ها و توانمندی های بالا و موقعیت خاص جغرافیایی برخوردار است لذا مسئولین خصوصاً اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، این استان را استثناء قرار داده و تصویب منطقه آزاد اینچه برون را در اولویت قرار دهند.

عدم راه اندازی پتروشیمی ظلم به مردم گلستان است

کننده مردم علی آباد کتول در مجلس خاطرنشان کرد: مردم زیادی از سال 1385 سهام پتروشیمی گلستان را خریداری کردند اما متأسفانه با گذشت 14 سال هنوز این پتروشیمی راه اندازی نشده است.

نوروزی با انتقاد از قصور و کوتاهی در این موضوع، گفت: از وزیر نفت خواستیم در فرصت باقیمانده از دولت دوازدهم، پتروشیمی گلستان را راه اندازی کند تا مسائل سهامداران حل شود. این کار در اقتصاد منطقه و ایجاد اشتغال برای مردم استان اثرگذار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 700

به "جای خالی سرمایه گذاری شستا و هلدینگ بانک ها در گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جای خالی سرمایه گذاری شستا و هلدینگ بانک ها در گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید