کاخ سفید در تدارک گفتگوی تلفنی بایدن با شی جینپینگ است

به گزارش مجله جغتای، به گزارش خبرنگاران به نقل از فایننشال تایمز، دولت آمریکا قصد اجرای یک مرحله نو در روابط با چین از جمله تعاملات سطح بالاتر میان مقامهای دو کشور نظیر گفتگوی تلفنی میان جو بایدن و شی جینپینگ را دارد.

کاخ سفید در تدارک گفتگوی تلفنی بایدن با شی جینپینگ است

بر اساس این گزارش، واشنگتن سازماندهی یک گفتگوی تلفنی میان بایدن و شی جینپینگ که دومین تعامل رئیس جمهور آمریکا با همتای چینی اش از زمان رسیدن به ریاست جمهوری در ماه ژانویه خواهد بود را در نظر می گیرد.

همچنین فایننشال تایمز گزارش کرد: دولت بایدن همچنین در حال بحث بر سر نشست احتمالی میان آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و وانگ یی وزیر خارجه چین در حاشیه اجلاس چند روز دیگر گروه 20 در ایتالیا است. کاخ سفید همچنین به صورت آزمایشی درباره سفر احتمالی بلینکن یا سالیوان به چین برای هموار کردن راه برای نشست بایدن-شی جینپینگ در حاشیه اجلاس رهبران گروه 20 در ماه اکتبر در شهر رم بحث کرده است.

بایدن در نخستین ماه های ریاست جمهوری اش مکرراً گفت که رویکردی صبورانه در قبال پکن اتخاذ کرده و در توضیح این تصمیمش به لزوم تمرکز بر شرایط داخلی کشور و تقویت ائتلافها استناد کرد.

پکن متقابلاً انتظار یک تغییر مثبت در سیاست واشنگتن با تغییر قدرت در آنجا و اقدام بایدن در برچیدن مجموعه ای از دستورات اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور قبل از وی را داشته است. روابط این کشورها با این حال شاهد تفاوت چندانی نبوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 928

به "کاخ سفید در تدارک گفتگوی تلفنی بایدن با شی جینپینگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید در تدارک گفتگوی تلفنی بایدن با شی جینپینگ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید