خبرنگاران جدایی یکی از فرماندهان وابسته به امارات در یمن

به گزارش مجله جغتای، تهران - خبرنگاران - فرمانده یکی از گردان های تیپ ششم مورد حمایت امارات در ساحل غربی یمن کناره گیری کرد.

خبرنگاران جدایی یکی از فرماندهان وابسته به امارات در یمن

به گزارش بامداد چهارشنبه رسانه های یمنی، شخص جدا شده، فرمانده یکی از گردان های تیپ ششم ریاست جمهوری یمن وابسته به طارق صالح برادر زاده علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق این کشور و مورد حمایت امارات بود.

هنوز جزییات بیشتری از مقصد احتمالی و قصد این فرمانده از جدایی از نیروهای مورد حمایت امارات منتشر نشده است.

در بهمن و مردادماه سال 99 نیز دو گردان کامل از نیروهای مورد حمایت عربستان و امارات به ارتش یمن پیوسته بودند.

جدا شدن نیروهای مورد حمایت سعودی در یمن در حالی صورت می گیرد که برخلاف پیش بینی ها و تحلیل های نظامی این ائتلاف، با مقاومت سنگین و دور از انتظار نیروهای مردمی، عرصه بر نیروهای عبدربه منصورهادی تنگ شده است و این نیروها با خسارت و تلفات سنگینی از سوی انصارالله روبرو شده اند و مقاومت مردمی یمنی ها، در میان ارتش دولت مستعفی و نیروهای تحت امر ائتلاف، شکاف ایجاد کرده اند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: joghatayi.ir شناسه مطلب: 844

به "خبرنگاران جدایی یکی از فرماندهان وابسته به امارات در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جدایی یکی از فرماندهان وابسته به امارات در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید